ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه ملی اطفال اتاترک

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳ - ۱۰:۵۳
ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه ملی اطفال اتاترک

شفاخانۀ ملی اطفال اتاترک، یکی از شفاخانه‌ های شهر کابل می‌باشد. این شفاخانه در کنار این که برای باشندگان شهر کابل خدمات صحی ارایه می‌کند، بیمارانی که از ولایات به این شفاخانه رجعت داده می‌شود نیز تحت تداوی قرار می‌گیرند.
در سه ماه نخست سال روان، این شفاخانه 21654 تن مراجعین داشته است. که از این میان 3904 تن از آنان بستری گردیده و 17750 تن آن به گونه سراپا تحت تداوی قرار گرفته است
افزون بر این، در این شفاخانه 3080 تن در بخش‌های لابراتوار، اکسری، التراسوند و سایر معاینات طبی تحت معاینه قرار گرفته اند.
شفاخانه نام‌برده دارای بخش‌های جراحی عمومی، داخله عمومی، مراقبت های جدی، نرسری، خدمات لابرتواری، اکسری، التراسوند و سایر معاینات طبی برای بیماران می‌باشد
شفاخانه ملی اطفال اتاترک درسال 1363 تاسیس گــــــردیده است. این شفاخانه دارای 200 بستر و 253 کارمند می‌باشد.
دسترسی به خدمات صحی حق هر شهروند کشور است و وزارت صحت عامه متعهد بر ارایه خدمات صحی با کیفیت و بهبود وضعیت صحی مردم در کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۵:۲۳
Background image

از روز جهانی فارمسست گرامی‌داشت به عمل آمد

وزارت صحت عامه کشور، از روز جهانی فارمسست به منظور قدردانی از کارکردهای فارمسستان کشور تحت شعار "تحول در صحت جهانی" گرامی داشت به عمل آورد.

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۸:۳۰
Background image

تاكيد وزير صحت عامه بر بلند بردن كيفيت خدمات صحي در كشور

داكتر احمد جواد عثماني سرپرست و نامزد وزير صحت عامه، امروز از «انستيتوت طبي فرانسه براي مادران و اطفال» در کابل ديدن کرد.

داكتر عثماني، از تمام بخش‌های این مرکز صحی دیدن نموده و چگونه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۵:۳۳
Background image

دیدار وزیر صحت عامه با داکتر ریچارد جان برنن رییس پروگرام های صحت حالت اضطرار در حوزه مدیترانه سازمان صحی جهان و هیئت همراه شان

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، طی نشستی با داکتر ریچارد جان برنن رییس پروگرام های صحت حالت اضطرار در حوزه مدیترانه سازمان صحی جهان و هیئت. . .

BACK TO NEWS