ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه ملی اطفال اتاترک

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳ - ۱۰:۵۳
ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه ملی اطفال اتاترک

شفاخانۀ ملی اطفال اتاترک، یکی از شفاخانه‌ های شهر کابل می‌باشد. این شفاخانه در کنار این که برای باشندگان شهر کابل خدمات صحی ارایه می‌کند، بیمارانی که از ولایات به این شفاخانه رجعت داده می‌شود نیز تحت تداوی قرار می‌گیرند.
در سه ماه نخست سال روان، این شفاخانه 21654 تن مراجعین داشته است. که از این میان 3904 تن از آنان بستری گردیده و 17750 تن آن به گونه سراپا تحت تداوی قرار گرفته است
افزون بر این، در این شفاخانه 3080 تن در بخش‌های لابراتوار، اکسری، التراسوند و سایر معاینات طبی تحت معاینه قرار گرفته اند.
شفاخانه نام‌برده دارای بخش‌های جراحی عمومی، داخله عمومی، مراقبت های جدی، نرسری، خدمات لابرتواری، اکسری، التراسوند و سایر معاینات طبی برای بیماران می‌باشد
شفاخانه ملی اطفال اتاترک درسال 1363 تاسیس گــــــردیده است. این شفاخانه دارای 200 بستر و 253 کارمند می‌باشد.
دسترسی به خدمات صحی حق هر شهروند کشور است و وزارت صحت عامه متعهد بر ارایه خدمات صحی با کیفیت و بهبود وضعیت صحی مردم در کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۶:۱۶
Background image

آلودگی هوا و راه‌های مقابله با بیماری‌های ناشی از آن به بحث گرفته شد

وزارت صحت‌عامۀ کشور، نشستی را در رابطه به جلوگیری از آلودگی هوا و بیماری های ناشی از آن در شهر کابل و ولایات راه اندازی نمود.
داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۶:۱۸
Background image

از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز گرامی داشت به عمل آمد

یک شنبه 10 قوس 1398
وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز طی نشستی در تالار این وزارت گرامی داشت به عمل آورد.
هدف گرامی داشت از این روز، بلند بردن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۵:۲
Background image

تفاهم‌نامه هم‌کاری‌های همه جانبه با شورای طبی به امضا رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، تقاهم‌نامه هم‌کاری های همه جانبه را با داکتر نسرین اوریاخیل رییس شورا طبی امضا کرد.
وزیر صحت عامه کشور از هم‌کاری های شورای. . .

BACK TO NEWS