ارایۀ عرضۀ خدمات صحی در شفاخانه ملالی

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۸:۴۷
ارایۀ عرضۀ خدمات صحی در شفاخانه ملالی

شفاخانه ملی و تخصصی ملالی به سال ۱۳۲۵هجری، تأسیس گردیده است، این شفاخانه که در ناحیۀ چهارم شهر کابل موقعیت دارد. شمار زیاد بیماران از مرکز و ولایات کشور در آن تحت تداوی قرار می‌گیرند.
این شفاخانه در بخش‌ جراحی نسایی ولادی، ولادی، نسایی وفیستولا، نوزادان ، بخش عاجل و مراقبت‌های جدی و رهنمای خانواده فعالیت می‌نماید و خدمات چون: لابراتواری، کولپوسکوپی، اکسری، CTG ، گراف قلب، التراسوند و سایر معاینات طبی برای بیماران در آن عرضه می‌شود، که در سه ماه نخست سال روان بیشتر از ۱۸۰۰۰ بیمار در این بخش‌ها تحت معاینه قرارگرفته‌اند.
همچنان، در سه ماه نخست سال روان ۴۹۱۵۴ بیمار به این شفاخانه مراجعه کرده‌اند، که از این میان ۱۳۶۵۷ تن آنان مراجعین داخل بستر و ۱۷۴۹۷ تن آنان بیماران خارج بستر یا سراپا بوده است. میزان اشتغال بستر، در میان بیماران در شفاخانه ملالی ۱۱۰ فیصد و اوسط اقامت این بیماران در بستر به ۲ روزمیرسد.
این بیماران بعد از دریافت ارایه عرضۀ خدمات صحی، توسط پرسونل صحی شفاخانه ملالی دوباره به زندگی عادی خود برگشتند.
وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، متعهد است تا در دورترین نقاط کشور برای هموطنان مان، عرضۀ خدمات صحی را ارایه نماید و در این راستا از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۵:۲۸
Background image

یک واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز طی یک نشست خبری از نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات خبر داد. این نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا است که در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۶:۲۳
Background image

واردات اقلام مواد غذایی از کشور ایران به افغانستان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق آن به بحث گرفته شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز طی نشستی با نماینده‌گان وزارت های زراعت، اقتصاد، مبارزه با حوادت، اتاق تجارت و سرمایه گذاری، اداره نورم واستندرد و اداره هوانوردی ملکی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۶:۱۹
Background image

دیدار وزیر صحت عامه با رییسان شفاخانه‌ها و نماینده‌گان موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور امروز، طی نشستی با رییسان شفاخانه ها و نماینده‌گان موسسات تطبیق کننده دیدار و گفتگو نمود.
در این نشست وزیر صحت عامه کشور پیش‌گیری و کنترول. . .

BACK TO NEWS