ارایۀ عرضۀ خدمات صحی در شفاخانه ملالی

panah_moph
شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۸:۴۷
ارایۀ عرضۀ خدمات صحی در شفاخانه ملالی

شفاخانه ملی و تخصصی ملالی به سال ۱۳۲۵هجری، تأسیس گردیده است، این شفاخانه که در ناحیۀ چهارم شهر کابل موقعیت دارد. شمار زیاد بیماران از مرکز و ولایات کشور در آن تحت تداوی قرار می‌گیرند.
این شفاخانه در بخش‌ جراحی نسایی ولادی، ولادی، نسایی وفیستولا، نوزادان ، بخش عاجل و مراقبت‌های جدی و رهنمای خانواده فعالیت می‌نماید و خدمات چون: لابراتواری، کولپوسکوپی، اکسری، CTG ، گراف قلب، التراسوند و سایر معاینات طبی برای بیماران در آن عرضه می‌شود، که در سه ماه نخست سال روان بیشتر از ۱۸۰۰۰ بیمار در این بخش‌ها تحت معاینه قرارگرفته‌اند.
همچنان، در سه ماه نخست سال روان ۴۹۱۵۴ بیمار به این شفاخانه مراجعه کرده‌اند، که از این میان ۱۳۶۵۷ تن آنان مراجعین داخل بستر و ۱۷۴۹۷ تن آنان بیماران خارج بستر یا سراپا بوده است. میزان اشتغال بستر، در میان بیماران در شفاخانه ملالی ۱۱۰ فیصد و اوسط اقامت این بیماران در بستر به ۲ روزمیرسد.
این بیماران بعد از دریافت ارایه عرضۀ خدمات صحی، توسط پرسونل صحی شفاخانه ملالی دوباره به زندگی عادی خود برگشتند.
وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، متعهد است تا در دورترین نقاط کشور برای هموطنان مان، عرضۀ خدمات صحی را ارایه نماید و در این راستا از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۱۵:۳
Background image

از روز جهانی صحت روانی و وقایه از خود کشی گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان از روز جهانی صحت روانی و وقایه از خودکشی در نشستی گرامی‌داشت به عمل آورد.
هدف گرامی‌داشت از این روز بلند بردن آگاهی مردم نسبت به علایم بیماری. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۶:۱۴
Background image

رییس جدید دفتر مدیریت اجراات وزارت صحت‌عامه معرفی گردید

بانو دیوه صمد معین پالیسی وپلان وزارت صحت‌عامه، طی نشستی داکتر احمد ولی راسخ را به حیث رییس دفتر مدیریت اجراات وزارت صحت‌عامه، به کارمندان این وزارت معرفی نمود.
معین پالیسی وپلان،. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۷:۳
Background image

بیش از چهار هزار تن آزمون شمولیت در برنامۀ اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را در همکاری با اداره ملی امتحانات تحت رهبری داکتر ماموسی زیور، معین مالی و اداری این وزارت در دانشگاه کابل اخذ. . .

BACK TO NEWS