استراتیژی سکتور خصوصی صحی معرفی گردید

panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۴:۵۸
استراتیژی سکتور خصوصی صحی معرفی گردید

وزارت صحت عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، استراتیژی سکتور خصوصی صحی را امروز با راه اندازی نشستی معرفی کرد.
این استراتیژی به کمک اداره انکشافی بین المللی ایالات متحده امریکا برای سال‌های 2019 الی 2023 طرح ریزی شده است. هدف از طرح این استراتیژی تقویت، نظامند سازی، ارزیابی کارکردها و ارایۀ خدمات تخصصی در مراکز صحی خصوصی می‌باشد.
داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامۀ کشور، نقش سکتور خصوصی را در عرضۀ خدمات صحی مهم تلقی نموده، گفت: هیچ دولتی بدون مشارکت سکتور خصوصی نمی‌تواند به تنهایی خدمات صحی را در تمام بخش‌ها ارایه کند، سکتور خصوصی تکمیل کننده بخش صحت یک کشور است.
وزیر صحت عامۀ کشور، در ادامۀ سخنانش تأکید نمود، که سکتور خصوصی، بخش صحت افغانستان را در امر ارایۀ خدمات فوق تخصصی هم‌کاری می‌کند و دولت با امکانات کمی که در اختیار دارد قادر به فراهم آوری تمام این خدمات نمی‌باشد. با رشد سکتور خصوصی احتیاجات ما در افزایش میزان دسترسی به خدمات صحی و بلند بردن کیفیت خدمات صحی مرفوع می‌گردد.
هم‌چنان وزیر صحت عامۀ کشور، از بهبود خدمات سکتور خصوصی صحی در سه سال اخیر یاد آوری نموده تصریح کرد که در گذشته عملیات‌های مغلق چون: عملیات‌های قلبی، پیوند گرده و پیوند مفصل در داخل کشور امکان پذیر نبود؛ اما اکنون زمینۀ این خدمات در داخل کشور فراهم شده است.
از سوی هم، داکتر جان ایرس نمایندۀ ادارۀ انکشافی بین‌المللی ایالات متحدۀ امریکا، تقویت سکتور خصوصی را در افغانستان مهم خوانده، گفت که با رشد سکتور خصوصی سهولت‌های بیشتر صحی در افغانستان فراهم می‌شود.
علاوه بر این، وزارت صحت عامه یک ارزیابی را که در پنج ولایت کشور در زمینۀ نقش سکتور خصوصی صحی انجام داده است، نشان می‌هد که حدود 60 درصد مردم از مراکز صحی خصوصی استفاده می‌کند.
وزارت صحت عامۀ کشور متعهد بر بهبود و نظامند سازی سکتور خصوصی در کشور می‌باشد که در زمینه تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۹ - ۱۴:۵۶
Background image

ارایۀ خدمات صحی در شفاخانۀ صحت طفل اندراگاندی

شفاخانۀ ملی و تخصصی صحت طفل، یکی از مزدحم ترین شفاخانه‌های کابل به شمار می‌رود. این شفاخانه در کنار این که برای باشندگان شهر کابل خدمات صحی ارایه می‌کند، بیمارانی که از ولایات به این. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۴۶
Background image

بازدید معین مالی و اداری از شفاخانه و مرکز صحی دور دست ولایت ننگرهار

داکتر ماموسی زیور معین مالی و ادرای وزارت صحت عامه به روز یک شنبه ( 28 میران 1398 ) طی یک سفر به ولایت ننگرهار از شفاخانه و مرکز صحی این ولایت دیدن نمود.
در این دیدار معین مالی و اداری. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۱۳:۲
Background image

دکتور وحید مجروح به حیث رییس مرکز توسعه گردشگری سلامت کشور های اسلامی انتخاب شد

دکتور وحید مجروح از سوی شورای سیاست‌گذاری مرکز توسعه گردش‌گری سلامت کشورهای اسلامی مقیم تهران، سه شنبه ۲۴ میزان ۱۳۹۸، طی حکمی به حیث رییس مرکز توسعه گردشگری کشور های اسلامی منصوب گردید.. . .

BACK TO NEWS