اطلاعیه ثبت نام اخذ امتحان ارزیابی اسناد تحصیلی کدر متوسط طبی آموزش دیده خارج کشور

Panah_moph

قرار است که امتحان ارزیابی اسناد تحصیلی خارج مرز از کتگوری های نرس، قابله، تکنیشن لابراتوار، تکنیشن فارمسی، تکنیشن اکسری، تکنیشن انستیزی، تکنیشن چشم، تکنیشن دندان، تکنیشن فزیوتراپی و واکسیناتور در وزارت صحت عامه  اخذ گردد؛ بناْ به اطلاع تمام متقاضیان که خارج کشور تحصیل کرده‌اند و شرایط و اسناد ذیل را داشته باشند، میتوانند جهت ثبت نام همراه با اسناد اصلی و کاپی رنگه به ریاست عمومی منابع بشری وزارت صحت عامه مراجعه نمایند.

شرایط ثبت نام و اسناد ضروری:

  1. داشتن تذکره تابعیت افغانستان (موجودیت تذکره)
  2. چهار قطعه عکس جدید
  3. سن متقاضی از۵۰ سال بالا نباشد
  4. داشتن سند فراغت صنف ۱۲ تائید شدۀ وزارت معارف (موجودیت شهادت نامه)
  5. سند فراغت مسلکی که نشان دهندۀ آموزش اساسی باشد (آن‌عده از افراد که در خارج از کشور در رشته های متوقع این لایحه به شکل اکادمیک تحصیلات نیمه عالی خویش را به پایان رسانیده باشند و اسناد تحصیلی آن از طریق نماینده‌گی های سیاسی کشور افغانستان مقیم آن کشور ها و همچنان تائیدی وزارت خارجه جمهوری اسلامی افغانستان را داشته باشد.)
  6. در صورت که سال فراغت شان در سند تحصیلی  مشخص نباشد، باید ترانسکرپت نمرات ۴ سمستر با ذکر سال از مراجع تحصیلی خویش بعد از تاییدی نماینده‌گی سیاسی افغانستان در همان کشور را ارایه نمایند و شروع تحصیل‌شان  بعد از فراغت مکتب قابل محاسبه میباشد.
  7. شمولیت در امتحان بعد از طی مراحل اداری (ثبت و راجستر اسناد) تاییدی کمیته بررسی اسناد صورت می‌گیرد.
  8. این امتحان غرض تثبیت رشته مسلکی افراد اجرا می‌گردد و برای شان تصدیق نامه داده میشود .
  9. اشخاص که قبلاْ در پروسه سال های قبل اسناد تحصیلی خویش را تکمیل کرده نتوانسته بودند و رد شده باشند، فعلاً اسناد خویش را تکمیل کرده باشند، میتوانند دوباره ثبت نام نمایند .

تاریخ: شروع ثبت نام از روز شنبه مؤرخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ برای دو ماه (الی اخیر ماه میزان)

محل ثبت نام: مدیریت عمومی تخنیکی نظارت و ارزیابی اسناد خارج مرز، ریاست ارتقای ظرفیت، وزارت صحت عامه

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۲۳:۲۳
Background image

اطلاعیه وزارت صحت عامه

پیام تسلیت

با کمال تاسف و تاثر اطلاع حاصل نمودیم که داکتر خلیل نرمگو، مسوول واحد جراحی شفاخانه ولسوالی بغلان مرکزی و رئیس اسبق اتحادیه خبرنگاران بغلان، شام امروز در مسیر راه پلخمری . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۹:۳۷
Background image

اطلاعیه توزیع واکسین کرونا برای کارمندان صحی کشور

وزارت صحت عامه کشور تطبیق واکسین کووید-۱۹ را در سرتا سر افغانستان برای کارمندان صحی آغاز می‌نماید. برای جمع آوری معلومات از تمام کارمندان صحی اعم از دولتی و سکتور خصوصی ( داکتران٬ نرس . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۹ - ۱۶:۴۸
Background image

اطلاعیه وزارت صحت عامه در پیوند تعیین فیس برای تشخیص ویروس کرونا در مراکز صحي خصوصی

وزارت صحت عامه کشور با درنظر داشت کاهش قیمت مواد مصرفی آزمایش ویروس کرونا، نرخ جدید را برای شفاخانه‌های خصوصی که اجازه آزمایش تست کرونا را دارند تعیین نموده است.

این نرخ، از 4500 . . .

Back to announcements