افغانستان در مرحله شیوع موج دوم ویروس کرونا قرار گرفته است

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۵:۳۷
افغانستان در مرحله شیوع موج دوم ویروس کرونا قرار گرفته است

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک نشست خبری از شیوع موج دوم ویروس کرونا در افغانستان خبر داده.

سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که با توجه به واقعاتی که در لابراتوارهای کشور آزمایش شده است نشان می‌دهد که شمار واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور رو به افزایش است.

داکتر عثمانی، از تدابیر وزارت صحت عامه برای جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا در کشور اطمینان داده تاکید نمود: پلانی که برای جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا در همکاری با نهادهای ذیربط تدوین شده است اکنون در 34 ولایت کشور در مرحله تطبیق قرار دارد.

او هم‌چنان گفت که کمیته های اضطرار دوباره فعال شده است و برای مبارزه با موج دوم ویروس کرونا تلاش می‌ورزند.

داکتر عثمانی، گفت که بر اساس فیصله کابینه دولت جمهوری اسلامی افغانستان، برای جلوگیری از گسترش موج دوم این ویروس ، قرار است هوتل های عروسی که از عوامل مهم گسترش ویروس در کشور به شمار می‌رود تا ختم ماه قوس بسته شوند.

نامزد وزیر صحت عامه، از تمام شهروندان کشور خواست که برای وقایه در برابر این ویروس، توصیه های صحی را به خصوص استفاده از ماسک، شستن مکرر دست‌ها و خودداری از اشتراک در جاهای مزدحم را رعایت نمایند.

سرپرست وزارت صحت عامه شیوع ویروس کرونا را در کشورهای همسایه نگران کننده خوانده و از شهروندان کشور خواست تا از سفرهای غیر ضروری به کشورهای ایران و پاکستان خودداری نمایند.

هم‌چنان داکتر عثمانی اضافه نمود که بالا بودن مقاومت بدن در برابر ویروس کرونا نقش مهم دارد و استفاده از ویتامین دی و ویتامین سی مقاومت بدن را افزایش می‌ دهند.

قابل تذکر است که پول معاشات کارمندان صحی ولایت های نورستان، تخار و فاریاب به حساب بانکی موسسات تطبیق کننده خدمات صحی در این ولایات انتقال داده شده است، که در آینده نزدیک موسسات تطبیق کننده معاشات کارمندان صحی را خواهند پرداخت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۹
Background image

کارکردهای مرکز سوق و اداره عملیاتی کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز چگونه‌گی کارکردهای مرکز سوق و اداره عملیاتی کرونا را در پیوند به آموزش کارمندان صحی در بخش‌های مراقبت‌های جدی و چگونه‌گی. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۴۹
Background image

چگونگی حل چالش‌های عرضه خدمات صحی با رییسان مرکز و ولایات به بررسی گرفته شد

\داکتر وحید مجروح معین عرضۀ خدمات صحی در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با رییسان مرکز و صحت‌عامۀ ولایات در مورد حل چالش‌ها، بازنگری تشکیل کارمندان، صلاحیت‌ها و مسوولیت‌های رییسان صحت‌عامۀ. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳
Background image

دیدار معین عرضۀ خدمات صحی با رییس و اعضای بنیاد مجادله علیه سرطان

داکتر وحید مجروح معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، در نشستی با داکتر نسرین اوریاخیل رییس شورای طبی افغانستان و مسوول بنیاد مجادله علیه سرطان در مورد تقویت سیستم صحی، هماهنگی بیشتر و. . .

BACK TO NEWS