برای پیش‌گیری از انتقال ویروس کرونا در ولایات هم‌مرز با ایران تدابیر جدی گرفته شده است

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۴:۳۸
برای پیش‌گیری از انتقال ویروس کرونا در ولایات هم‌مرز با ایران تدابیر جدی گرفته شده است

داکتر فیروزالدین وزیر صحت عامه کشور، امروز با رییسان صحت عامه ولایت‌های هرات، فراه، نیمروز و کندهار از طریق ویدیوکنفرانس گفتگو نموده و تدابیر جدی را که از سوی آنان برای پیش‌گیری از این ویروس گرفته شده است، مورد ارزیابی قرار داد.
رییسان صحت عامه ولایات نامبرده از تدابیر گرفته شده با توظیف تیم های صحی در میدان های هوایی، مرزها، بنادر، تهیه بسترهای ویژه و برنامه‌های آگاهی دهی برای پیش‌گیری و کنترول این ویروس به وزیر صحت عامه اطمینان دادند.
وزیر صحت عامه کشور، از تلاش های آنان قدردانی نموده و برای آنان هدایت داد تا تیم های سکریننگ را بیشتر تقویت نمایند، برنامه های آگاهی دهی را در پیوند به اعراض و علایم این ویروس برای کارمندان صحی و مردم افزایش دهند و از قاچاق ماسک به بیرون از کشور جلوگیری نمایند.
هم‌چنان وزیر صحت عامه کشور، روی تجهیز بیشتر مراکز صحی در پیوند به کیت های محافظتی، موادهای ضدعفونی کننده و دیگر ضرویات اولیه تاکید نمود و به مسوولان ادارات هدایت داد تا در این زمینه توجه جدی نمایند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS