بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

Panah_moph
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۵۲
بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

چهارشنبه، 20 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست اضطراری با داکتر عبدالکریم توتاخیل معاون انسجام اداره امور ریاست جمهوری، نماینده‌گان وزارت رسیده‌گی به حوادث و قوماندانی امنیه کابل روی ‌چگونه‌گی رسیده‌گی به بیجا‌ شده‌گانی که از ولایت‌های جنگ زده به کابل آمده اند بحث و تبادل نظر نمودند.

سرپرست وزارت صحت عامه، از تدابیر این وزارت برای رسیده‌گی به این بیجا شده‌گان اطمینان داده گفت که بیست تیم صحی همراه با 50 عراده امبولانس به منظور ارایه خدمات صحی در کمپ های بیجا شده‌گان توظیف شده است.

داکتر مجروح، گفت که هماهنگی بسیار خوب میان ادارات صحی و نهادهای کمک کننده وجود دارد و تمام ادارات صحی برای خدمت به افراد نیازمند به خصوص کسانی که از جنگ متضرر شده اند بسیج شده است.

سرپرست وزارت صحت عامه از تمام کارکنان صحی خواست تا با بیماران بیجا شده‌گان با بسیار مهربانی رفتار نمایند زیرا آنان آسیب های روانی شدید دیده اند و نیاز به ترحم و دلجویی دارند.

از سوی هم، داکتر عبدالکریم توتاخیل، بر همکاری مشترک اداره امور با وزارت صحت عامه و نهادهای مربوطه برای رسیده‌گی به بیجاشده‌گان تاکید کرده گفت که ایجاد سرپناه برای بیجاشده گان در اولویت ما است و ما در تلاش استیم یک مکان مشخص را برای بودوباش آنان آماده نماییم.

معاون انسجام اداره امور، از تلاش‌‌های رهبری وزارت صحت عامه مبنی بر کنترل موج سوم ویروس کرونا تشکر نموده و کارکردهای این وزارت را قابل ستایش خواند.

هم‌چنان، نماینده سازمان صحی جهان که در این نشست حضور داشت گفت که سازمان صحی آماده هرنوع همکاری با وزارت صحت عامه به خصوص در این وضعیت بحراني می‌باشد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳ - ۱۵:۵۹
Background image

چگونه‌گی ارایه خدمات صحی مصون به بررسی گرفته شد

یک‌شنبه، 3 دلو 1400
داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با حضور نماینده کمیته سلیب سرخ و دیگر ادارات مربوطه چگونه‌گی ارایه خدمات صحی مصون را به بررسی گرفت.
سرپرست. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۳
Background image

دور نخست کمپاین پولیو برای سال ۲۰۲۲  آغاز گردید

این کمپاین به مدت چهار روز در سراسر کشور ادامه دارد. 

قرار است در این کمپاین حدود ۹ اعشاریه ۵ ملیون طفل زیر پنج سال در ۳۱ ولایت کشور به استثنای ولایت‌های (بامیان، دایکندی و غور) واکسین. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰
Background image

امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه از واجدین شرایط آن اخذ گردید

پنج شنبه 23 جدی 1400
امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه با اشتراک داکترعبدالباری عمرمعین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه و نماینده گان وزارت تحصیلات عالی و کمیته ملی. . .

BACK TO NEWS