بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

Panah_moph
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۵۲
بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

چهارشنبه، 20 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست اضطراری با داکتر عبدالکریم توتاخیل معاون انسجام اداره امور ریاست جمهوری، نماینده‌گان وزارت رسیده‌گی به حوادث و قوماندانی امنیه کابل روی ‌چگونه‌گی رسیده‌گی به بیجا‌ شده‌گانی که از ولایت‌های جنگ زده به کابل آمده اند بحث و تبادل نظر نمودند.

سرپرست وزارت صحت عامه، از تدابیر این وزارت برای رسیده‌گی به این بیجا شده‌گان اطمینان داده گفت که بیست تیم صحی همراه با 50 عراده امبولانس به منظور ارایه خدمات صحی در کمپ های بیجا شده‌گان توظیف شده است.

داکتر مجروح، گفت که هماهنگی بسیار خوب میان ادارات صحی و نهادهای کمک کننده وجود دارد و تمام ادارات صحی برای خدمت به افراد نیازمند به خصوص کسانی که از جنگ متضرر شده اند بسیج شده است.

سرپرست وزارت صحت عامه از تمام کارکنان صحی خواست تا با بیماران بیجا شده‌گان با بسیار مهربانی رفتار نمایند زیرا آنان آسیب های روانی شدید دیده اند و نیاز به ترحم و دلجویی دارند.

از سوی هم، داکتر عبدالکریم توتاخیل، بر همکاری مشترک اداره امور با وزارت صحت عامه و نهادهای مربوطه برای رسیده‌گی به بیجاشده‌گان تاکید کرده گفت که ایجاد سرپناه برای بیجاشده گان در اولویت ما است و ما در تلاش استیم یک مکان مشخص را برای بودوباش آنان آماده نماییم.

معاون انسجام اداره امور، از تلاش‌‌های رهبری وزارت صحت عامه مبنی بر کنترل موج سوم ویروس کرونا تشکر نموده و کارکردهای این وزارت را قابل ستایش خواند.

هم‌چنان، نماینده سازمان صحی جهان که در این نشست حضور داشت گفت که سازمان صحی آماده هرنوع همکاری با وزارت صحت عامه به خصوص در این وضعیت بحراني می‌باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۵۲
Background image

بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

چهارشنبه، 20 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست اضطراری با داکتر عبدالکریم توتاخیل معاون انسجام اداره امور ریاست جمهوری، نماینده‌گان وزارت رسیده‌گی به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۹:۲۱
Background image

سرپرست وزارت صحت: شرایط موجود مستلزم رویکرد متفاوت به منظور رسیدگی به واقعات عاجل صحی است

سه‌شنبه، 19 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی که به منظور هماهنگی برای رسيده‌گی به واقعات عاجل برگزار شده بود بر ارایه خدمات صحی و توزیع منابع در ساحات. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۱۷:۱۱
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد

دوشنبه، 18 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با آقای فلیپی ریبیریو رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد "ام اس اف" در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، روی. . .

BACK TO NEWS