تفاهم‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک "دوستی افغانستان-اندونیزیا" به امضا رسید

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۲
تفاهم‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک "دوستی افغانستان-اندونیزیا" به امضا رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور امروز طی نشستی تفام‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک "دوستی افغانستان-اندونیزیا" را با داکتر عارف الرحمن سفیر کشور اندونیزیا در کابل، امضا کرد.
این پلی‌کلینک به کمک مالی کشور اندونیزیا در سه طبقه به گونه اساسی و معیاری مجهز با تمام وسایل طبی پیشرفته ساخته شده است.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور به نمانیده‌گی از مردم افغانستان از دولت اندونیزیا برای ساخت این مرکز صحی تشکری نموده گفت:" ایجاد این مرکز صحی یک نیاز مبرم برای باشنده‌گان این محل به شمار می‌رفت که امروز خوش‌بختانه ما شاهد تکمیل کار و تسلیم گیری آن استیم."
وزیر صحت عامه کشور هم‌چنان تاکید نمود که ایجاد این مرکز صحی وزارت صحت عامه را در راستای افزایش میزان دسترسی مردم به خدمات صحی با کیفیت و کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان که یکی از اهداف عمده این وزارت می‌باشد کمک می‌کند.
داکتر فیروز کشور اندونیزیا را یکی از هم‌کاران مهم وزارت صحت عامه خوانده اظهار نمود که ایجاد این مرکز صحی، روابط افغانستان را با این کشور بیشتر تقویت می‌بخشد.
از سوی هم، داکتر عارف الرحمن سفیر کشور اندونیزیا از ساخت این مرکز صحی در کابل ابراز خرسندی کرده تصریح نمود: ایجاد این پلی‌کلینیک نمادی از دوستی میان این دو کشور می‌باشد و امیدوارم که هر طفلی که در این مرکز صحی تولد می‌شود در آینده یک رهبر توامند در این کشور مبدل شود. او هم‌چنان تاکید نمود که این مرکز حدود پنج هزار تن را تحت پوشش خدمات صحی قرار می‌دهد.
این پلی‌کلینیک در ساحه احمد شاه بابا مینه ناحیه دوازدهم شهر کابل ساخته شده است و دارای بخش‌های داخله، نسایی ولادی، اطفال و صحت روانی می‌باشد. هزینه عرضه خدمات صحی این بخش‌ها از سوی وزارت صحت عامه پرداخت می‌گردد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۴:۲۶
Background image

بازدید معین عرضه خدمات صحی از ولایت هرات

داکترفدامحمد پیکان معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه طی یک سفر رسمی از ولایت هرات بازدید نمود.
در این سفرمعین عرضه خدمات صحی و داکتر محمد داوود هاشمی معاون مالی و اداری ولایت هرات،. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۵:۲۸
Background image

یک واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز طی یک نشست خبری از نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات خبر داد. این نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا است که در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۶:۲۳
Background image

واردات اقلام مواد غذایی از کشور ایران به افغانستان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق آن به بحث گرفته شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز طی نشستی با نماینده‌گان وزارت های زراعت، اقتصاد، مبارزه با حوادت، اتاق تجارت و سرمایه گذاری، اداره نورم واستندرد و اداره هوانوردی ملکی. . .

BACK TO NEWS