تفاهم‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک "دوستی افغانستان-اندونیزیا" به امضا رسید

panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۲
تفاهم‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک "دوستی افغانستان-اندونیزیا" به امضا رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور امروز طی نشستی تفام‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک "دوستی افغانستان-اندونیزیا" را با داکتر عارف الرحمن سفیر کشور اندونیزیا در کابل، امضا کرد.
این پلی‌کلینک به کمک مالی کشور اندونیزیا در سه طبقه به گونه اساسی و معیاری مجهز با تمام وسایل طبی پیشرفته ساخته شده است.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور به نمانیده‌گی از مردم افغانستان از دولت اندونیزیا برای ساخت این مرکز صحی تشکری نموده گفت:" ایجاد این مرکز صحی یک نیاز مبرم برای باشنده‌گان این محل به شمار می‌رفت که امروز خوش‌بختانه ما شاهد تکمیل کار و تسلیم گیری آن استیم."
وزیر صحت عامه کشور هم‌چنان تاکید نمود که ایجاد این مرکز صحی وزارت صحت عامه را در راستای افزایش میزان دسترسی مردم به خدمات صحی با کیفیت و کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان که یکی از اهداف عمده این وزارت می‌باشد کمک می‌کند.
داکتر فیروز کشور اندونیزیا را یکی از هم‌کاران مهم وزارت صحت عامه خوانده اظهار نمود که ایجاد این مرکز صحی، روابط افغانستان را با این کشور بیشتر تقویت می‌بخشد.
از سوی هم، داکتر عارف الرحمن سفیر کشور اندونیزیا از ساخت این مرکز صحی در کابل ابراز خرسندی کرده تصریح نمود: ایجاد این پلی‌کلینیک نمادی از دوستی میان این دو کشور می‌باشد و امیدوارم که هر طفلی که در این مرکز صحی تولد می‌شود در آینده یک رهبر توامند در این کشور مبدل شود. او هم‌چنان تاکید نمود که این مرکز حدود پنج هزار تن را تحت پوشش خدمات صحی قرار می‌دهد.
این پلی‌کلینیک در ساحه احمد شاه بابا مینه ناحیه دوازدهم شهر کابل ساخته شده است و دارای بخش‌های داخله، نسایی ولادی، اطفال و صحت روانی می‌باشد. هزینه عرضه خدمات صحی این بخش‌ها از سوی وزارت صحت عامه پرداخت می‌گردد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۱۵:۳
Background image

از روز جهانی صحت روانی و وقایه از خود کشی گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان از روز جهانی صحت روانی و وقایه از خودکشی در نشستی گرامی‌داشت به عمل آورد.
هدف گرامی‌داشت از این روز بلند بردن آگاهی مردم نسبت به علایم بیماری. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۶:۱۴
Background image

رییس جدید دفتر مدیریت اجراات وزارت صحت‌عامه معرفی گردید

بانو دیوه صمد معین پالیسی وپلان وزارت صحت‌عامه، طی نشستی داکتر احمد ولی راسخ را به حیث رییس دفتر مدیریت اجراات وزارت صحت‌عامه، به کارمندان این وزارت معرفی نمود.
معین پالیسی وپلان،. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۷:۳
Background image

بیش از چهار هزار تن آزمون شمولیت در برنامۀ اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را در همکاری با اداره ملی امتحانات تحت رهبری داکتر ماموسی زیور، معین مالی و اداری این وزارت در دانشگاه کابل اخذ. . .

BACK TO NEWS