تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۹/۶/۱ - ۸:۱۰
تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، در يك نشست مشترك همراه با مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف، احمد ولی آرین رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و لطیف محمود رییس مرکز رسانه‌های حکومت امروز از طریق ویدیو کنفرانس با آقای سید وحید قتالی والی هرات و داکتر عبدالحکیم تمنا رییس صحت عامه این ولایت روی چگونه‌گی پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات گفتگو نمود.

داکتر عثمانی از افزایش شمار واقعات مثبت ناشی از ویروس کرونا در این ولایت ابراز نگرانی نموده گفت که نتیجه واقعات آزمایش شده روزهای اخیر در این ولایت نشان می‌دهد که این ویروس در این ولایت سیر صعودی داشته است.

سرپرست وزارت صحت عامه، از آمادگی‌های این وزارت منبی بر تجهیز بیشتر مراکز صحی در این ولایت خبر داده و از مقام این ولایت خواست تا برنامه‌های آگاهی دهی را در این ولایت بیشتر تقویت نمایند تا سطح آگاهی مردم در راستای پیش‌گیری از این ویروس و رعایت رهنمودهای صحی بلند برده شود.

او هم‌چنان تاکید نمود مرض تب کانگو در روزهای عید قربان نیز یک تهدید صحی است و مردم باید هنگام ذبح حیوانات توصیه های صحی را رعایت نمایند.

هم‌چنان آقای سید وحید قتالی والی هرات، از توجه رهبری وزارت صحت عامه برای کنترل وضعیت صحی در این ولایت تشکر نموده گفت که ما آمادگی کامل داریم تا برنامه‌های آگاهی دهی را برای جلوگیری از ویروس کرونا در هماهنگی با ریاست صحت عامه ولایت هرات از طریق رسانه‌ها، مساجد و جامعه مدنی راه اندازی نماییم.

از سوی هم، مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف مبارزه با ویروس کرونا از مسوولیت های مهم این وزارت عنوان نموده گفت که ما از ابتدای شیوع این ویروس دوشادوش وزارت صحت عامه در امر اطلاع رسانی از طریق خطبه‌ها در مساجد همکاری نمودیم و اکنون نیز ما اماده استیم تا سکتور صحت را در این راستا همکاری نماییم.

در عين حال، آقاي ولي آرين رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اطلاع رسانی و آگاهی دهی به موقع برای مردم تاکید نموده و از همکاری های همه جانبه کمیته دولتی ارتباطات عامه با ادارات ذیربط و ولایت هرات در عرصه اطلاع رسانی اطمینان داد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۲۱:۲
Background image

نشستی به‌خاطر هم‌آهنگی و نظارت از تطبیق برنامه‌های صحی وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

وزارت صحت‌عامه، نشستی را به‌خاطر هماهنگی و نظارت ازتطبیق برنامه‌های صحی، با نمایندگان شرکایی صحی ملی و بین المللی در تالار داکتر سهیلا صدیق راه اندازی نمود.

داکتراحمد جواد عثمانی. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۴۲
Background image

مساعدت یک محموله مواد بهداشتی به دولت افغانستان

کشور کوریای جنوبی یک محموله مواد بهداشتی را که به منظور مبارزه با ویروس کرونا به دولت افغانستان مساعدت نموده بود، امروز طی نشستی به وزارت صحت عامه تسلیم داد .

این محموله شامل کیت‌های. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۱۴
Background image

شفاخانه کووید-19 شیدایی ولایت هرات بنام میر ابراهیم بسیم نام گذاری شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، پس از ولایت های بادغیس و غور، امروز به ولایت هرات رفته و از کارمندان صحی که در خط نخست نبرد با ویروس کرونا قرار داشتند از کاکردهای. . .

BACK TO NEWS