تلاش وزارت صحت عامه برای رفع کمبود اکسیجن در مراکز صحی

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۶
تلاش وزارت صحت عامه برای رفع کمبود اکسیجن در مراکز صحی

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، امروز در یک نشست خبری اعلام نمود که چالش های کمبود اکسیجن در مراکز صحی با فعال سازی یک شرکت جدید تولید اکسیجن و نظارت جدی از رساندن به موقع بالون‌های اکسیجن توسط شرکت‌های قراردادی در شفاخانه های کووید-۱۹ برطرف شده است.

داکتر عثمانی، دلیل کمبود اکسیجن را در شفاخانه‌ها ذخیره کردن بالون‌های اکسیجن از سوی مردم در خانه‌های شان عنوان نموده گفت که به همین دلیل شرکت‌های تولید اکسیجن به مشکل کمبود بالون های خالی اکسیجن مواجه شده بود که این مشکل در حال حاضر برطرف گردیده و در یک شبانه روز گذشته شفاخانه‌های کووید-۱۹ در کابل به کمبود اکسیجن مواجه نشده است.

او همچنان گفت: ما در تلاش استیم تا سه شفاخانه را در کابل با سیستم تولید اکسیجن عیار سازیم و نیز قرار است ۵۰۰ پایه دستگاه تولید اکسیجن از کشور چین خریداری شود و به دسترس شفاخانه‌ها قرار گیرند.

از سوی هم، سرپرست وزارت صحت عامه از پرداخت معاش ۳۸۰ کارمند صحی که در شفاخانه های کووید-۱۹ کار می کنند خبر داده گفت که به زودی معاش این کارمندان پرداخته می شود. داکتر عثمانی دلیل تاخیر در پرداخت معاش این کارمندان را عدم بستن قرارداد اکثر این کارمندان با اداره مربوطه عنوان نمود.

علاوه بر این، نامزد وزیر صحت عامه، در رابطه به سفر اش به ولایت های ننگرهار، لغمان، هرات، کندهار، زابل و هلمند صحبت نموده گفت: هدف از این سفر ما ارزیابی کارکردها و رسیده گی به چالش های موجود در بخش صحت به ویژه تجهیز مراکز صحی و ایجاد بخش های جدید مطابق به نیازمندی در این ولایات بوده که چالش ها و نیازمندهای این ولایات بررسی گردیده و برای رفع آن ما تلاش خواهیم کرد.

در عین حال، سرپرست وزارت صحت عامه، مبارزه با فساد اداری را در سکتور صحت از اولویت های کاری اش خوانده خاطر نشان ساخت که ما در تلاش استیم با شناسایی افراد مفسد ، فساد را در سکتور صحت به صفر کاهش دهیم.

از سوی هم محمد یعقوب حیدری، والی کابل بر هماهنگی بیشتر در امر مبارزه با ویروس کرونا میان ادارات مربوطه تاکید نموده گفت که ما در کنار وزارت صحت عامه برای رسیده گی به بیماران و رفع چالش های موجود تلاش خواهیم کرد.

در همین حال آقای عبدالقادر قلاتوال، نماینده مردم در پارلمان از تلاش های رهبری وزارت صحت عامه در جهت حل چالش های صحی و مبارزه با ویروس کرونا قدردانی نموده گفت که ما با وزارت صحت عامه همکار استیم و کارکردهای سکتور صحت را به گونه جدی نظارت می کنیم.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۶/۱ - ۸:۱۰
Background image

تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، در يك نشست مشترك همراه با مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف، احمد ولی آرین رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۷:۳۴
Background image

کارکردهای رییسان شفاخانه‌های کابل مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، کارکرد های رییسان شفاخانه‌های کابل را طی نشستی از طریق ویدیو کنفرانس مورد ارزیابی قرار داد.

داکترعثمانی در این نشست نخست در. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۵:۲۴
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترول و فرماندهی کووید-19 ولایت بلخ

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه در ادامه سفر اش به ولایت بلخ، از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترل و فرماندهی کووید-19 این ولایت دیدن نمود.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS