ده واقعه جدید مثبت به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسید

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۶:۲۷
ده واقعه جدید مثبت به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور طی یک نشست خبري از افزایش واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور خبر داد.
وزیر صحت‌عامه افزایش واقعات مثبت مبتلا به ویروس کرونا را در کشور نگران کننده خوانده گفت :« طوريكه که می دانید شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشور های جهان رو به گسترش است که با تاسف در کشور ما نیز طی 24 ساعت گذشته، تعداد واقعات مثبت و مشکوک اين ويروس افزایش یافته است
داکتر فیروز در ادامه سخنانش علاوه نمود: طي ٢٤ گذشته ١٠ واقعه مثبت اين ويروس ( 3 واقعه در هرات، 2 واقعه در زابل، 2 واقعه در کابل، 1 واقعه در غزنی، 1 واقعه در بلخ و 1 واقعه در قندهار به ثبت رسیده است که در بین آنان دو دیپلومات کشور های خارجي مقیم افغانستان نیز شامل می‌باشند.
بر علاوه، وزیر صحت‌عامه کشور بر ا‌فزایش میزان تشخیص نمونه‌های مشکوک به ویروس کرونا و فراهم سازی زمینه تشخیص این ويروس در لابراتوارهای ولایت‌های هرات، بلخ، قندهار و ننگرهار تاکید ورزید.
از سوی هم، وزیر صحت‌عامه به منظور جلوگیری از شيوع ویروس کرونا در کشور از مخالفين دولت خواست تا در امر مبارزه با اين ويروس با كارمندان صحي در ولايات هم‌کار باشند و وزارت صحت‌عامه را در جهت واقعه يابي اين ويروس همكاري نمايند.
هم‌چنان داکتر فیروز به منظور مبارزه و جلوگیری از گسترش این ویروس در کشور خواهان هم‌کاری تمام نهادهاي دولتي، خصوصي و مردم گردید و از آنان خواست تا از تجمعات رسمی و غیر رسمی به ویژه در فضای بسته جدا خودداری نمایند.
وی هم‌چنان از افرادی که سن شان بالاتر از 65 سال بوده و دارای امراض متممه می‌باشند می‌خواهد که تا حد امکان در خانه های شان بمانند.
داکتر فیروز از مردم خواست به رهنمود های بهداشتی برای پیش‌گیری از این ویروس که بسیار ساده است توجه نمایند تا جان خود و دیگران را از گزند این ویروس نجات دهند.
برای مهار این ویروس تا اکنون هیچ واکسینی ساخته نشده است. تنها راه پیش‌گیری از این ویروس رعایت نمودن موارد وقایوی است. شستن دست‌ها چندبار در روز، استفاده از ماسک در مکانهای مزدحم، خودداری از دست دادن، روبوسی، بغل کشی، خودداري از اشتراك در جاهاي مزدحم و تجمعات و بلند بردن مقاومت بدن با استفاده از ویتامین سی از جمله راه های موثر در پیش‌گیری از این ویروس می‌باشند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۵:۴۶
Background image

نشست اضطرای وزیر صحت عامه با مسوولان ادارات صحی

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک نشست اضطراری با شماری از مسوولان ادارات صحی، برای پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا و رسیده‌گی هرچه بهتر برای بیماران کرونا(کوید-19). . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۶:۲۷
Background image

ده واقعه جدید مثبت به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور طی یک نشست خبري از افزایش واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور خبر داد.
وزیر صحت‌عامه افزایش واقعات مثبت مبتلا به ویروس کرونا را در کشور نگران کننده. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۳:۴
Background image

ایجاد و اختصاص دادن شفاخانه ها به منظور بخش های ویژۀ کنترول ویروس "کرونا" در نقاط مختلف ولایت هرات

وزارت صحت عامه کشور‌ ، بخش های ویژه کنترول ویروس کرونا کوید ۱۹ را در نقاط مختلف ولایت هرات ایجاد و اختصاص دادند، هيئت موظف تحت سرپرستي معین مالی و اداری وزارت صحت داکتر ماموسی زیور در. . .

BACK TO NEWS