دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد

Panah_moph
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۱۷:۱۱
دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد

دوشنبه، 18 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با آقای فلیپی ریبیریو رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد "ام اس اف" در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، روی چگونه‌گی عرضه خدمات نهاد داکتران بدون سرحد در کشور و همکاری های مشترک وزارت صحت عامه با این نهاد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سرپرست وزارت صحت عامه، از خدمات نهاد داکتران بدون سرحد و تمام داکترانی که همین اکنون در ولایت‌های که جنگ جریان دارد مصروف خدمت اند تشکر نموده و بر تقویت همکاری این نهاد در افغانستان تاکید کرد.

داکتر مجروح، هم‌چنان گفت که در کنار رسیده‌گی به واقعات تروما، فعالیت‌های روزمره در مراکز صحی ولایت‌های جنگی باید تقویت گردد تا به افراد نیازمند در این بخش نیز رسیده‌گی صورت گیرد.

آقای فلیپی ریبیریو، بر همکاری این نهاد با وزارت صحت عامه تاکید کرده گفت که قرار است یک واحد 25 بستری را برای واقعات تروما در ولایت کندهار ایجاد نماییم و نیز به ولایت‌های کندز، هلمند و دیگر ولایات که این نهاد در آن خدمات عرضه می‌کند مقدار دوا و تجهیزات کمک صورت گیرد.

آقای فلیپی نیز تعهد کرد که خدمات ایمرجنسی، اطفال و کرونا را در ولایت هرات ادامه می‌دهند.

او هم‌چنان از همکاری وزارت صحت عامه با این نهاد تشکری کرده و تلاش‌های سکتور صحت را در امر ارایه خدمات صحی قابل ستایش خواند.

نهاد داکتران بدون سرحد در ولایت‌های خوست، هرات، کندهار، هلمند و کندز فعالیت دارد و در کنار وزارت صحت عامه برای مردم خدمات صحی ارایه می‌کند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳ - ۱۵:۵۹
Background image

چگونه‌گی ارایه خدمات صحی مصون به بررسی گرفته شد

یک‌شنبه، 3 دلو 1400
داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با حضور نماینده کمیته سلیب سرخ و دیگر ادارات مربوطه چگونه‌گی ارایه خدمات صحی مصون را به بررسی گرفت.
سرپرست. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۳
Background image

دور نخست کمپاین پولیو برای سال ۲۰۲۲  آغاز گردید

این کمپاین به مدت چهار روز در سراسر کشور ادامه دارد. 

قرار است در این کمپاین حدود ۹ اعشاریه ۵ ملیون طفل زیر پنج سال در ۳۱ ولایت کشور به استثنای ولایت‌های (بامیان، دایکندی و غور) واکسین. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰
Background image

امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه از واجدین شرایط آن اخذ گردید

پنج شنبه 23 جدی 1400
امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه با اشتراک داکترعبدالباری عمرمعین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه و نماینده گان وزارت تحصیلات عالی و کمیته ملی. . .

BACK TO NEWS