دیدار وزیر صحت عامه با معاون و رییس هم‌کاری های سفارت سویدن در کابل

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۶:۳
دیدار وزیر صحت عامه با معاون و رییس هم‌کاری های سفارت سویدن در کابل

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز(پنج شنبه 27 سرطان 1398) با خانم مریا پرستون معاون و رییس هم‌کاری های سفارت سویدن در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار دو طرف روی بازگشایی 42 مرکز صحی که اخیرا از سوی گروه طالبان در ولایت میدان وردک بسته شده است گفتگو نمودند.
وزیر صحت عامه کشور از مسدود شدن مراکز صحی در این ولایت ابراز نگرانی نموده گفت که با مسدود شدن این مراکز یک تعداد از هم‌وطنان مظلوم و بی بضاعت ما از خدمات صحی محروم گردیده اند و برای بازگشایی این مراکز با متنفذین محل، علما، شورای صحی و مقامات پلند پایه حکومت صحبت کردیم تا هرچه زودتر این مراکز دوباره به فعالیت های شان ادامه دهند.
داکتر فیروز در ادامه سخنانش گفت: وزارت صحت عامه یک نهاد غیر سیاسی و بی طرف است و این وزارت خدمات صحی را بدون نظر داشت قوم، زبان، مذهب و جناح های سیاسی در دورترین نقاط کشور ارایه می‌کند. هم چنان وزیر صحت عامه از طرف طرف‌های درگیر خواست تا در تامین امنیت و مصئونیت کارمندان و تاسسیات صحی تلاش نمایند
از سوی هم خانم مریا پرستون، از تلاش های رهبری وزارت صحت عامه در راستای بازگشایی این مراکز تشکری نموده گفت که بسته شدن مراکز صحی در این ولایت مایه نگرانی است و مردم این ولایت به خدمات صحی اشد ضرورت دارند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۴:۲۶
Background image

بازدید معین عرضه خدمات صحی از ولایت هرات

داکترفدامحمد پیکان معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه طی یک سفر رسمی از ولایت هرات بازدید نمود.
در این سفرمعین عرضه خدمات صحی و داکتر محمد داوود هاشمی معاون مالی و اداری ولایت هرات،. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۵:۲۸
Background image

یک واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز طی یک نشست خبری از نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات خبر داد. این نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا است که در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۶:۲۳
Background image

واردات اقلام مواد غذایی از کشور ایران به افغانستان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق آن به بحث گرفته شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز طی نشستی با نماینده‌گان وزارت های زراعت، اقتصاد، مبارزه با حوادت، اتاق تجارت و سرمایه گذاری، اداره نورم واستندرد و اداره هوانوردی ملکی. . .

BACK TO NEWS