دیدار وزیر صحت عامه با معاون و رییس هم‌کاری های سفارت سویدن در کابل

panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۶:۳
دیدار وزیر صحت عامه با معاون و رییس هم‌کاری های سفارت سویدن در کابل

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز(پنج شنبه 27 سرطان 1398) با خانم مریا پرستون معاون و رییس هم‌کاری های سفارت سویدن در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار دو طرف روی بازگشایی 42 مرکز صحی که اخیرا از سوی گروه طالبان در ولایت میدان وردک بسته شده است گفتگو نمودند.
وزیر صحت عامه کشور از مسدود شدن مراکز صحی در این ولایت ابراز نگرانی نموده گفت که با مسدود شدن این مراکز یک تعداد از هم‌وطنان مظلوم و بی بضاعت ما از خدمات صحی محروم گردیده اند و برای بازگشایی این مراکز با متنفذین محل، علما، شورای صحی و مقامات پلند پایه حکومت صحبت کردیم تا هرچه زودتر این مراکز دوباره به فعالیت های شان ادامه دهند.
داکتر فیروز در ادامه سخنانش گفت: وزارت صحت عامه یک نهاد غیر سیاسی و بی طرف است و این وزارت خدمات صحی را بدون نظر داشت قوم، زبان، مذهب و جناح های سیاسی در دورترین نقاط کشور ارایه می‌کند. هم چنان وزیر صحت عامه از طرف طرف‌های درگیر خواست تا در تامین امنیت و مصئونیت کارمندان و تاسسیات صحی تلاش نمایند
از سوی هم خانم مریا پرستون، از تلاش های رهبری وزارت صحت عامه در راستای بازگشایی این مراکز تشکری نموده گفت که بسته شدن مراکز صحی در این ولایت مایه نگرانی است و مردم این ولایت به خدمات صحی اشد ضرورت دارند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۱۵:۳
Background image

از روز جهانی صحت روانی و وقایه از خود کشی گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان از روز جهانی صحت روانی و وقایه از خودکشی در نشستی گرامی‌داشت به عمل آورد.
هدف گرامی‌داشت از این روز بلند بردن آگاهی مردم نسبت به علایم بیماری. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۶:۱۴
Background image

رییس جدید دفتر مدیریت اجراات وزارت صحت‌عامه معرفی گردید

بانو دیوه صمد معین پالیسی وپلان وزارت صحت‌عامه، طی نشستی داکتر احمد ولی راسخ را به حیث رییس دفتر مدیریت اجراات وزارت صحت‌عامه، به کارمندان این وزارت معرفی نمود.
معین پالیسی وپلان،. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۷:۳
Background image

بیش از چهار هزار تن آزمون شمولیت در برنامۀ اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را در همکاری با اداره ملی امتحانات تحت رهبری داکتر ماموسی زیور، معین مالی و اداری این وزارت در دانشگاه کابل اخذ. . .

BACK TO NEWS