دیدگاه های جلالتمآب رییس جمهور کشور در مورد بهبود عرضه خدمات صحی در نشستی با مسوولان صحی شریک ساخته شد

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۱:۲۱
دیدگاه های جلالتمآب رییس جمهور کشور در مورد بهبود عرضه خدمات صحی در نشستی با مسوولان صحی شریک ساخته شد

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با رییسان مرکزی، صحت‌عامه ولایات، شرکای صحی، موسسات تطبیق کننده خدمات صحی و نمایندگان سکتور خصوصی روی پیام و دیدگاه های جلالتماب رییس جمهور کشور در مورد بهبود عرضه خدمات صحی صحبت نمود.

معین عرضه خدمات صحی در ادامه این نشست گفت: جلالتمآب رییس جمهور کشور به خاطر بهبود عرضه خدمات صحی خواهان عملی سازی موارد ذیل از سوی مسوولان مربوطه گردید که این موارد شامل، ایجاد تغییر در سکتور صحی، ایجاد انگیزه به کارمندان تا سطح پائین، ارزیابی تمام ریاست‌ها در سطح ولایات، بررسی کیفیت کار موسسات تطبیق کننده خدمات صحی، انتقال بعضی از صلاحیت و مسوولیت ها به رییسان در ولایات، بازنگری تشکیل وزارت صحت‌عامه در هماهنگی با اداره امور ریاست جمهوری می‌باشد.

علاوه برآن دیجیتل سازی سیستم صحی کشور، استفاده از برنامه تیلی مدیسن، مدیکیل ریکارد، ریفورم شفاخانه ها، ارایه تصویر بزرگ از طب وقایه و طب معالجوی، واگذاری بعضی از مسوولیت ها به سکتور های دیگر، شرایط تعامل باشرکای صحی، برنامه فاصله دهی بین ولادت ها و استفاده از روش کشور های موفق در این راستا از جمله دیدگاه های رییس جمهور کشور به سکتور صحت می‌باشد.

هم‌چنان داکتر مجروح از تمام مسوولان صحی مرکز و ولایت خواست تا طرح و پیشنهادات خود را روی مواردی که تذکر یافت با رهبری وزارت شریک نمایند و به خاطر تطبیق وعملی سازی این دیدگاه ها وزارت صحت‌عامه را همکاری همه جانبه نمایند.

از سوی‌هم اشتراک کنندگان نظریات و پیشنهادات خود را در مورد دیدگاه و طرح جلالتماب رییس جمهور کشور که به خاطر بهبود عرضه صحی داده است ارایه نموده و به خاطر عملی سازی آن به رهبری وزارت وعده همکاری سپردند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۴۷
Background image

برای نخستین بار روند تداوی تعویضی معتادان مواد مخدر در کشور آغاز شد

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز بخش تداوی تعویضی معتادان مواد مخدر و بخش عاجل شفاخانه هزار بستر تداوی معتادان مواد مخدر ابن سینا را افتتاح و به بهره بردای سپرد. هم. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۳
Background image

چگونگی تطبیق واکسین کرونا در نشستی مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت‌عامه در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس چگونگی تطبیق واکسین کرونا به پرسونل صحی را در مرکز و ولایات با مسوولان موسسات تطبیق کننده و رییسان صحت‌عامه ولایات. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۶
Background image

نتایج ارزیابی بانک جهانی در پیوند به پروژه‌های صحی مورد بحث قرار گرفت

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز نتایج ارزیابی بانک جهانی را که از سوی این بانک در پیوند به پروژه های صحتمندی و پاسخدهی به کووید-19 صورت گرفته است مورد بحث قرار دارد.

داکت. . .

BACK TO NEWS