سرپرست وزارت صحت عامه خواهان صرفه‌جویی در مصرف آکسیجن در شفاخانه‌های خصوصی گردید

Panah_moph
یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۶ - ۱۲:۴
سرپرست وزارت صحت عامه خواهان صرفه‌جویی در مصرف آکسیجن در شفاخانه‌های خصوصی گردید

یک‌شنبه، 16 جوزا 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با نماینده‌گان سکتور خصوصی، از آنان خواست تا در مصرف آکسیجن در شفاخانه‌های خصوصی صرفه‌جویی نمایند.

سرپرست وزارت صحت عامه، کمبود آکسیجن را در شفاخانه‌های کرونا، یکی از چالش‌های عمده برای رسیده‌گی به بیماران کرونا خوانده گفت که طبق اظهارات شرکت‌های تولید کننده‌گان آکسیجن در شهر کابل، شفاخانه‌های خصوصی بیشترین مصرف آکسیجن را دارند.

داکتر مجروح، تاکید نمود که با توجه بر افزایش بیماران در شفاخانه‌های کرونا، وزارت صحت عامه، نیاز به بالون‌های آکسیجن بیشتر دارد و شفاخانه‌های خصوصی مطابق نیاز شان آکسیجن استفاده نمایند و متباقی آن را در اختیار وزارت صحت عامه قرار دهند.

او هم‌چنان‌ به مسوولان ادارات مربوطه هدایت داد تا یک کمیته مشترک را متشکل از سکتور خصوصی ایجاد و نیازمندی‌های شفاخانه‌های خصوصی را با در نظرداشت تعداد مریض، تعداد بالون‌های آکسیجن و توزیع بالون آکسیجن از سوی شرکت‌های تولید کننده‌گان در بازارهای کشور را بررسی نمایند.

افزون بر این، سرپرست وزارت صحت عامه، از تمام شفاخانه‌های خصوصی خواست تا اصول تداوی بیماران کرونا را رعایت نموده و عملکرد شان را مطابق معیارات وزارت صحت عامه و رعایت اصول صحی در واردهای که برای بیماران کرونا اختصاص داده اند اجرا نمایند.

نماینده‌گان شفاخانه‌های خصوصی، هم‌چنان در این نشست نظریات و پیشنهادات شان را در رابطه به رفع چالش کمبود آکسیجن ارایه نموده و بر همکاری همه جانبه شان با وزارت صحت عامه تاکید نمودند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۹:۴
Background image

سرپرست وزارت صحت عامه خواهان همکاری بانک جهانی برای خریداری دستگاه‌های تولید اکسیجن گردید

چهارشنبه، 26 جوزا 1400

داکتر وحید مجرح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست از راه دور با نماینده‌گان بانک جهانی خواهان همکاری آنان در راستای خریداری دستگاه‌های تولید اکسیجن گردید.. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۶:۴
Background image

یک محموله از کیت های اضطراری کشور روسیه از طریق سازمان صحی جهان به افغانستان رسید

سه شنبه 25 جوزا 1400

این محموله شامل کیت های اضطراری است که قبلا از طرف کشور روسیه به سازمان صحی جهان تسلیم داده شده بود که امروز به افغانستان رسید.

در نشستی که به این مناسبت راه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۲۳:۱۸
Background image

موج سوم ویروس کرونا مرگ‌بارتر از موج اول و دوم است

دوشنبه، ۲۴ جوزا ۱۴۰۰

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست استجوابیه مجلس نماینده‌گان اشتراک نموده و در رابطه به وضعیت صحی کشور معلومات ارایه کرد.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS