سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه با مسوول عمومی اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا برای افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس ملاقات نمود

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۸ - ۱۷:۲۳
سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه با مسوول عمومی اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا برای افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس ملاقات نمود

در این ملاقات داکتراحمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، با آقای پیتر نتیلو مسوول عمومی اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا برای افغانستان در مورد مبارزه با ویروس کرونا از طریق ویدیو کنفرانس بحث و تبادل نظر نمود.
سرپرست وزارت صحت‌عامه، مبارزه با ویروس کرونا را از اولویت های این وزارت دانسته افزود: وزارت صحت‌عامه در تلاش است تا در پهلوی مبارزه با ویروس کرونا، عرضه خدمات صحی روزانه نیز در مراکز صحی کشور به شکل عادی ادامه یابد تا باشد نیازمندان از این خدمات محروم نگردد.
در ادامه این ملاقات آقای پیتر نتیلو مسوول عمومی اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا برای افغانستان، از تداوم کمک های شان در بخش صحت اطمینان داده افزود: اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا حاضر است تا افغانستان را در امر مبارزه با ویروس کرونا در قسمت توسعه لابرتوار ها مبلغ 10 اعشاریه 9 ملیون دالر از طریق اداره سازمان صحی جهان کمک مالی نماید.
هم‌چنان آقای پیتر نتیلو افزود، کشورش آماده است تا مبلغ 31 اعشاریه 6 ملیون دالر را در بخش سرویلانس و پروژه صحتمندی وزارت صحت‌عامه، در امر مبارزه با ویروس کرونا کمک مالی نماید که از این میان مبلغ یک اعشاریه شش ملیون دالر آن از طریق سازمان صحی جهان و متباقی پول آن از طریق پروژه صحتمندی به مصرف خواهد رسید.
سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، از کمک وهمکاری های مالی و تخنیکی اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا به دولت و مردم افغانستان ابراز امتنان و قدردانی نموده گفت: وزارت صحت‌عامه حاضر است تا به خاطر شفافیت در پروسه مصرف این بودجه نماینده ای را از جامعه مدنی تعین نموده و از هریک دالر و افغانی کمک شده در امر مبارزه با ویروس کرونا به مردم و جامعه جهانی پاسخ دهد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۶:۳۸
Background image

شفاخانه صدبستر دشت برچی بازگشایی شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، روند ارایه خدمات صحی را در شفاخانه صدبستر دشت برچی پس از بازسازی طی نشستی امروز افتتاح نمود. این شفاخانه به. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۶
Background image

تلاش وزارت صحت عامه برای رفع کمبود اکسیجن در مراکز صحی

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، امروز در یک نشست خبری اعلام نمود که چالش های کمبود اکسیجن در مراکز صحی با فعال سازی یک شرکت جدید تولید اکسیجن و نظارت جدی از رساندن. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸ - ۱۰:۵۷
Background image

دیدار وزیر صحت‌عامه با استادان برنامه اکمال تخصص

داکتر احمد جوادعثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با استادان برنامه اکمال تخصص طی نشستی دیدار نمود.

در این دیدار نخست استادان اکمال تخصص برنامه‌ها و. . .

BACK TO NEWS