شفاخانه صدبستر دشت برچی بازگشایی شد

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۶:۳۸
شفاخانه صدبستر دشت برچی بازگشایی شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، روند ارایه خدمات صحی را در شفاخانه صدبستر دشت برچی پس از بازسازی طی نشستی امروز افتتاح نمود. این شفاخانه به تاریخ 23 ثور سال جاری مورد حمله تروریستی قرار گرفت و روند عرضه خدمات صحی به دلیل تخریبات وارد شده در آن توقف گردیده بود.

داکتر عثمانی، بازگشایی این شفاخانه را یک گام مهم برای پوشش صحی بیماران این منطقه عنوان کرده گفت که با توجه به نیازمندی‌های مردم، وزارت صحت عامه تلاش نمود تا این شفاخانه را به اسرع وقت بازسازی نماید تا خدمات صحی این شفاخانه دوباره آغاز گردد.

سرپرست وزارت صحت عامه از همکاری سازمان داکتران بدون مرز که بخش نسایی ولادی این شفاخانه را از چند سال به این طرف حمایت می‌کرد قدردانی نموده گفت که این نهاد به دلیل مصونیت جان کارمندان شان فعالیت این نهاد را در این شفاخانه توقف داده است و تنها در بخش دوا و تجهیزات بخش نسایی ولادی این شفاخانه را حمایت خواهد کرد.

داکتر عثمانی، سکتور صحت را یک نهاد بی طرف و غیر سیاسی خوانده و از تمام طرف‌های درگیر خواست تا کشتار کارمندان صحی و حمله بالای تاسیسات صحی را توقف دهند.

او هم‌چنان تصریح نمود که در شش ماه گذشته حدود بیست حمله تروریستی بالای مراکز صحی در سراسر کشور صورت گرفته است که این خود یک مایه نگرانی است برای وزارت صحت عامه و کارمندان صحی.

از سوی دیگر، آقای سخیداد بشردوست یکی از وکلای گذر ناحیه 13 از تلاش های رهبری وزارت صحت عامه مبنی بر بازگشایی این شفاخانه قدردانی کرده و خواهان ایجاد بخش های جراحی و اطفال در این شفاخانه گردید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۶/۱ - ۸:۱۰
Background image

تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، در يك نشست مشترك همراه با مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف، احمد ولی آرین رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۷:۳۴
Background image

کارکردهای رییسان شفاخانه‌های کابل مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، کارکرد های رییسان شفاخانه‌های کابل را طی نشستی از طریق ویدیو کنفرانس مورد ارزیابی قرار داد.

داکترعثمانی در این نشست نخست در. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۵:۲۴
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترول و فرماندهی کووید-19 ولایت بلخ

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه در ادامه سفر اش به ولایت بلخ، از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترل و فرماندهی کووید-19 این ولایت دیدن نمود.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS