شفاخانه نائب امین الله خان لوگری به بهره برداری سپرده شد

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۹:۵۸
شفاخانه نائب امین الله خان لوگری به بهره برداری سپرده شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه و آقای شهریار افریدی وزیر ايالات و سرحدات کشور پاکستان امروز شفاخانه نائب امین الله خان را طی مراسمی در ولایت لوگر افتتاح و به بهره برداری سپردند.
این شفاخانه به کمک مالی کشور پاکستان با هزینه ۱۹ اعشاریه ۵ ملیون دالر امریکایی به گونه اساسی و مجهز با تمام وسایل طبی پیشرفته ساخته شده است.

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور افتتاح این شفاخانه را یک مهم در راستای بهبود عرضه خدمات صحی و افزایش میزان دسترسی مردم به خدمات صحی عنوان نموده گفت: در این شفاخانه تنها برای باشنده‌گان مردم ولایت لوگر خدمات عرضه می‌شود؛ بلکه ولایت‌های هم‌جوار از خدمات آن نیز مستفید می‌گردد.
وزیر صحت عامه کشور، ضمن تشکری از کمک‌های کشور پاکستان در راستای ایجاد این شفاخانه گفت که ما در تلاش استیم تا خدمات این شفاخانه را در آینده بیشتر گسترش دهیم.
داکتر فیروز در ادامه سخنانش تصریح نمود:« این شفاخانه ده سال قبل تهداب گذاری شده بود که کار آن بنابر مشکلات پیش آمده توقف داده شده بود و با تلاش‌های حکومت وحدت ملی کار ساخت و ساز آن دوباره آغاز گردید و امروز خوش‌بختانه به بهره برداری سپرده شد.»
از سوی هم، در این مراسم آقای شهریار افریدی وزیر ايالات و سرحدات پاکستان، از بهره برداری این شفاخانه ابراز خرسندی نموده گفت: ایجاد این شفاخانه روابط افغانستان و پاکستان را بیشتر تقویت می‌بخشد و دولت پاکستان متعهد بر ادامه کمک هایش در افغانستان می‌باشد. این کشور آماده است تا حدود
۴۰۰ داکتر افغان را در بخش تخصص نیز آموزش دهد.
آقای شهریار هم‌چنان تاکید نمود که دولت پاکستان سه باب شفاخانه را در ولایت های ننگرهار، کابل و لوگر اعمار کرده است و این کشور بیشتر از یک ملیارد دالر را تا اکنون در افغانستان در بخش‌های گوناگون کمک نموده است.
هم‌چنان در این مراسم محمد انور اسحاق زی والی ولایت لوگر و حسیب الله استانکزی رییس شورای ولایتی این ولایت از تلاش‌های رهبری وزارت صحت عامه در راستای ساخت این شفاخانه تشکری نموده و از کارکردهای وی قدردانی نمودند.
شفاخانه نائب امين الله خان لوگری گنجایش صد بستر را دارد و دارای بخش‌های تروما،‌ جراحی، عاجل، داخله، نسایی ولادی، اطفال و تداوی سراپا می‌باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۶:۳۸
Background image

شفاخانه صدبستر دشت برچی بازگشایی شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، روند ارایه خدمات صحی را در شفاخانه صدبستر دشت برچی پس از بازسازی طی نشستی امروز افتتاح نمود. این شفاخانه به. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۶
Background image

تلاش وزارت صحت عامه برای رفع کمبود اکسیجن در مراکز صحی

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، امروز در یک نشست خبری اعلام نمود که چالش های کمبود اکسیجن در مراکز صحی با فعال سازی یک شرکت جدید تولید اکسیجن و نظارت جدی از رساندن. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸ - ۱۰:۵۷
Background image

دیدار وزیر صحت‌عامه با استادان برنامه اکمال تخصص

داکتر احمد جوادعثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با استادان برنامه اکمال تخصص طی نشستی دیدار نمود.

در این دیدار نخست استادان اکمال تخصص برنامه‌ها و. . .

BACK TO NEWS