شفاخانه نائب امین الله خان لوگری به بهره برداری سپرده شد

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۹:۵۸
شفاخانه نائب امین الله خان لوگری به بهره برداری سپرده شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه و آقای شهریار افریدی وزیر ايالات و سرحدات کشور پاکستان امروز شفاخانه نائب امین الله خان را طی مراسمی در ولایت لوگر افتتاح و به بهره برداری سپردند.
این شفاخانه به کمک مالی کشور پاکستان با هزینه ۱۹ اعشاریه ۵ ملیون دالر امریکایی به گونه اساسی و مجهز با تمام وسایل طبی پیشرفته ساخته شده است.

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور افتتاح این شفاخانه را یک مهم در راستای بهبود عرضه خدمات صحی و افزایش میزان دسترسی مردم به خدمات صحی عنوان نموده گفت: در این شفاخانه تنها برای باشنده‌گان مردم ولایت لوگر خدمات عرضه می‌شود؛ بلکه ولایت‌های هم‌جوار از خدمات آن نیز مستفید می‌گردد.
وزیر صحت عامه کشور، ضمن تشکری از کمک‌های کشور پاکستان در راستای ایجاد این شفاخانه گفت که ما در تلاش استیم تا خدمات این شفاخانه را در آینده بیشتر گسترش دهیم.
داکتر فیروز در ادامه سخنانش تصریح نمود:« این شفاخانه ده سال قبل تهداب گذاری شده بود که کار آن بنابر مشکلات پیش آمده توقف داده شده بود و با تلاش‌های حکومت وحدت ملی کار ساخت و ساز آن دوباره آغاز گردید و امروز خوش‌بختانه به بهره برداری سپرده شد.»
از سوی هم، در این مراسم آقای شهریار افریدی وزیر ايالات و سرحدات پاکستان، از بهره برداری این شفاخانه ابراز خرسندی نموده گفت: ایجاد این شفاخانه روابط افغانستان و پاکستان را بیشتر تقویت می‌بخشد و دولت پاکستان متعهد بر ادامه کمک هایش در افغانستان می‌باشد. این کشور آماده است تا حدود
۴۰۰ داکتر افغان را در بخش تخصص نیز آموزش دهد.
آقای شهریار هم‌چنان تاکید نمود که دولت پاکستان سه باب شفاخانه را در ولایت های ننگرهار، کابل و لوگر اعمار کرده است و این کشور بیشتر از یک ملیارد دالر را تا اکنون در افغانستان در بخش‌های گوناگون کمک نموده است.
هم‌چنان در این مراسم محمد انور اسحاق زی والی ولایت لوگر و حسیب الله استانکزی رییس شورای ولایتی این ولایت از تلاش‌های رهبری وزارت صحت عامه در راستای ساخت این شفاخانه تشکری نموده و از کارکردهای وی قدردانی نمودند.
شفاخانه نائب امين الله خان لوگری گنجایش صد بستر را دارد و دارای بخش‌های تروما،‌ جراحی، عاجل، داخله، نسایی ولادی، اطفال و تداوی سراپا می‌باشد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۷ - ۱۸:۲
Background image

وزارت صحت‌عامه کارگاه آموزشی هم‌آهنگی و ارتقا ظرفیت مالی و تدارکاتی را راه اندازی نمود

وزارت صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، کارگاه آموزشی دو رزوه ارتقا ظرفیت مالی و تدارکاتی را برای رییسان و کارمندان مالی و تدارکاتی صحت‌عامه ولایات راه اندازی نمود.
هدف از راه اندازی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۶ - ۱۵:۳۱
Background image

بیمه صحی از پرداخت هزینه گزاف در تداوی جلوگیری می‌کند

وزارت صحت عامه کشور، امروز با راه اندازی یک همایش، برای حمایت از بیمه صحی و پوشش صحی همه‌گانی دادخواهی نمود.
این همایش به منظور دادخواهی ترویج فرهنگ بیمه صحی، تقویت منابع مالی در سکتور. . .

شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۱۹:۴
Background image

مرکز تداوی معتادین ولایت دایکندی به بهره برداری سپرده شد

مرکز‌ تداوی معتادین ولایت دایکندی روز شنبه (۱۳۹۸/۸/۲۵) توسط جلالتمآب سرور دانش معاون دوم‌ ریاست جمهوری ج.ا.ا‌ داکتر ماموسی زیور معین مالی و اداری وزارت صحت عامه و هیأت بلند رتبه حکومت. . .

BACK TO NEWS