شفاخانه نائب امین الله خان لوگری به بهره برداری سپرده شد

panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۹:۵۸
شفاخانه نائب امین الله خان لوگری به بهره برداری سپرده شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه و آقای شهریار افریدی وزیر ايالات و سرحدات کشور پاکستان امروز شفاخانه نائب امین الله خان را طی مراسمی در ولایت لوگر افتتاح و به بهره برداری سپردند.
این شفاخانه به کمک مالی کشور پاکستان با هزینه ۱۹ اعشاریه ۵ ملیون دالر امریکایی به گونه اساسی و مجهز با تمام وسایل طبی پیشرفته ساخته شده است.

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور افتتاح این شفاخانه را یک مهم در راستای بهبود عرضه خدمات صحی و افزایش میزان دسترسی مردم به خدمات صحی عنوان نموده گفت: در این شفاخانه تنها برای باشنده‌گان مردم ولایت لوگر خدمات عرضه می‌شود؛ بلکه ولایت‌های هم‌جوار از خدمات آن نیز مستفید می‌گردد.
وزیر صحت عامه کشور، ضمن تشکری از کمک‌های کشور پاکستان در راستای ایجاد این شفاخانه گفت که ما در تلاش استیم تا خدمات این شفاخانه را در آینده بیشتر گسترش دهیم.
داکتر فیروز در ادامه سخنانش تصریح نمود:« این شفاخانه ده سال قبل تهداب گذاری شده بود که کار آن بنابر مشکلات پیش آمده توقف داده شده بود و با تلاش‌های حکومت وحدت ملی کار ساخت و ساز آن دوباره آغاز گردید و امروز خوش‌بختانه به بهره برداری سپرده شد.»
از سوی هم، در این مراسم آقای شهریار افریدی وزیر ايالات و سرحدات پاکستان، از بهره برداری این شفاخانه ابراز خرسندی نموده گفت: ایجاد این شفاخانه روابط افغانستان و پاکستان را بیشتر تقویت می‌بخشد و دولت پاکستان متعهد بر ادامه کمک هایش در افغانستان می‌باشد. این کشور آماده است تا حدود
۴۰۰ داکتر افغان را در بخش تخصص نیز آموزش دهد.
آقای شهریار هم‌چنان تاکید نمود که دولت پاکستان سه باب شفاخانه را در ولایت های ننگرهار، کابل و لوگر اعمار کرده است و این کشور بیشتر از یک ملیارد دالر را تا اکنون در افغانستان در بخش‌های گوناگون کمک نموده است.
هم‌چنان در این مراسم محمد انور اسحاق زی والی ولایت لوگر و حسیب الله استانکزی رییس شورای ولایتی این ولایت از تلاش‌های رهبری وزارت صحت عامه در راستای ساخت این شفاخانه تشکری نموده و از کارکردهای وی قدردانی نمودند.
شفاخانه نائب امين الله خان لوگری گنجایش صد بستر را دارد و دارای بخش‌های تروما،‌ جراحی، عاجل، داخله، نسایی ولادی، اطفال و تداوی سراپا می‌باشد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۴:۱۸
Background image

دیدار وزیر صحت عامه با بزرگان و رییس شورای ولایتی زابل

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز یک شنبه ( 24 سنبله 1398) با بزرگان و رییس شورای ولایتی زابل در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار بزرگان. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۴:۱۶
Background image

تقدیر وزیر صحت عامه از سوی شورای هماهنگی شوراهای ولایتی افغانستان

شورای هماهنگی شوراهای ولایتی افغانستان امروز از کارکردهای داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، با اهدای لوح تقدیر تقدیر به عمل آورد.
نماینده‌گان این شورا از کارکردها و تلاش‌های. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۳:۴۰
Background image

کارکردهای شش ماه پروژه صحتمندی در سال جاری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد

وزارت صحت عامه کشور، با راه اندازی یک نشست شش روزه کارکردهای شش ماه پروژه صحتمندی را در سال جاری مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
در این نشست موضوعاتی چون: شناسایی ضعف‌ها و نقاط خوب در اجراات،. . .

BACK TO NEWS