قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری به معرفی گرفته شد

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۱ - ۱۵:۳۸
قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری به معرفی گرفته شد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری را در نشستی در تالار داکتر سهیلا صدیق برای رییسان و کارمندان این وزارت به معرفی گرفت.

این قانون دارای پنج فصل و سی‌و‌سه ماده می‌باشد که اهداف آن عبارتند از: تأمین مصونیت و حمایت اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری، تشویق اشخاص به اطلاع دهی جرایم فساد اداری، فراهم آوری تسهیلات برای مشارکت مردم در این زمینه، فراهم نمودن زمینه برای کشف، تحقیق و محاکمه مرتکبین جرایم فساد اداری و جلوگیری از ارتکاب جرایم فساد اداری می‌باشد.

داکتر ماموسی زیور، معین مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در این نشست گفت:« وزارت صحت‌عامه در راستای مبارزه با فساد اداری کارهای قابل ملاحظه‌ای را انجام داده است که از این میان می توان از بررسی کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری (MEC) یاد آوری نمود که 90 فیصد به درخواست‌های آن رسیدگی صورت گرفته و این وزارت در جمع وزارت خانه‌های برتر مبارزه با فساد اداری قرار داده است

از سوی سوی هم، در این نشست داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت عامه روی موضوع طرح شده نیز بحث و تبادل نظر نمود و اشتراک کنندگان نظریات خود را در مورد ارایه نمودند.

ساده سازی سیستم تدارکات، برگزاری امتحانات سکتور خصوصی و دولتی، ایجاد حاضری الکترونیکی، ایجاد ثبت سوانح کارمندان به شکل الکترونیک، ایجاد شورای نرس‌ها و قابله‌ها، ساده سازی پروسۀ اخذ جواز به سکتور خصوصی و ایجاد یک سلسله قوانین و پالیسی‌ها از جمله کارکردهای مهم این وزارت در رابطه به مبارزه با فساد اداری می باشد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۵:۲۸
Background image

یک واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز طی یک نشست خبری از نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات خبر داد. این نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا است که در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۶:۲۳
Background image

واردات اقلام مواد غذایی از کشور ایران به افغانستان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق آن به بحث گرفته شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز طی نشستی با نماینده‌گان وزارت های زراعت، اقتصاد، مبارزه با حوادت، اتاق تجارت و سرمایه گذاری، اداره نورم واستندرد و اداره هوانوردی ملکی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۶:۱۹
Background image

دیدار وزیر صحت عامه با رییسان شفاخانه‌ها و نماینده‌گان موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور امروز، طی نشستی با رییسان شفاخانه ها و نماینده‌گان موسسات تطبیق کننده دیدار و گفتگو نمود.
در این نشست وزیر صحت عامه کشور پیش‌گیری و کنترول. . .

BACK TO NEWS