قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری به معرفی گرفته شد

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۱ - ۱۵:۳۸
قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری به معرفی گرفته شد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری را در نشستی در تالار داکتر سهیلا صدیق برای رییسان و کارمندان این وزارت به معرفی گرفت.

این قانون دارای پنج فصل و سی‌و‌سه ماده می‌باشد که اهداف آن عبارتند از: تأمین مصونیت و حمایت اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری، تشویق اشخاص به اطلاع دهی جرایم فساد اداری، فراهم آوری تسهیلات برای مشارکت مردم در این زمینه، فراهم نمودن زمینه برای کشف، تحقیق و محاکمه مرتکبین جرایم فساد اداری و جلوگیری از ارتکاب جرایم فساد اداری می‌باشد.

داکتر ماموسی زیور، معین مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در این نشست گفت:« وزارت صحت‌عامه در راستای مبارزه با فساد اداری کارهای قابل ملاحظه‌ای را انجام داده است که از این میان می توان از بررسی کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری (MEC) یاد آوری نمود که 90 فیصد به درخواست‌های آن رسیدگی صورت گرفته و این وزارت در جمع وزارت خانه‌های برتر مبارزه با فساد اداری قرار داده است

از سوی سوی هم، در این نشست داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت عامه روی موضوع طرح شده نیز بحث و تبادل نظر نمود و اشتراک کنندگان نظریات خود را در مورد ارایه نمودند.

ساده سازی سیستم تدارکات، برگزاری امتحانات سکتور خصوصی و دولتی، ایجاد حاضری الکترونیکی، ایجاد ثبت سوانح کارمندان به شکل الکترونیک، ایجاد شورای نرس‌ها و قابله‌ها، ساده سازی پروسۀ اخذ جواز به سکتور خصوصی و ایجاد یک سلسله قوانین و پالیسی‌ها از جمله کارکردهای مهم این وزارت در رابطه به مبارزه با فساد اداری می باشد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۷ - ۱۸:۲
Background image

وزارت صحت‌عامه کارگاه آموزشی هم‌آهنگی و ارتقا ظرفیت مالی و تدارکاتی را راه اندازی نمود

وزارت صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، کارگاه آموزشی دو رزوه ارتقا ظرفیت مالی و تدارکاتی را برای رییسان و کارمندان مالی و تدارکاتی صحت‌عامه ولایات راه اندازی نمود.
هدف از راه اندازی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۶ - ۱۵:۳۱
Background image

بیمه صحی از پرداخت هزینه گزاف در تداوی جلوگیری می‌کند

وزارت صحت عامه کشور، امروز با راه اندازی یک همایش، برای حمایت از بیمه صحی و پوشش صحی همه‌گانی دادخواهی نمود.
این همایش به منظور دادخواهی ترویج فرهنگ بیمه صحی، تقویت منابع مالی در سکتور. . .

شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۱۹:۴
Background image

مرکز تداوی معتادین ولایت دایکندی به بهره برداری سپرده شد

مرکز‌ تداوی معتادین ولایت دایکندی روز شنبه (۱۳۹۸/۸/۲۵) توسط جلالتمآب سرور دانش معاون دوم‌ ریاست جمهوری ج.ا.ا‌ داکتر ماموسی زیور معین مالی و اداری وزارت صحت عامه و هیأت بلند رتبه حکومت. . .

BACK TO NEWS