موج سوم ویروس کرونا مرگ‌بارتر از موج اول و دوم است

Panah_moph
دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۲۳:۱۸
موج سوم ویروس کرونا مرگ‌بارتر از موج اول و دوم است

دوشنبه، ۲۴ جوزا ۱۴۰۰

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست استجوابیه مجلس نماینده‌گان اشتراک نموده و در رابطه به وضعیت صحی کشور معلومات ارایه کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه، با ابراز نگرانی از گسترش موج سوم ویروس کرونا گفت که موج سوم به مراتب مرگبارتر از موج اول و دوم است.

داکتر مجروح با اشاره به تدابیر وزارت صحت عامه برای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا گفت:« وزارت صحت عامه نسبت موج اول و د‌وم تدابیر بیشتری را در مراکز صحی روی دست گرفته است. ایجاد ۲۹ لابراتوار تشخیص ویروس کرونا در مرکز و ولایات، افزایش تعداد بستر در شفاخانه‌های کرونا و غیر کرونا، بلند سطح آگاهی مردم، نصب دستگاه‌های تولید اکسیجن در شفاخانه‌های محمد علی جناح، قصبه، افغان-جاپان، پولیکلنیک اندونیزیا و فراهم سازی تجهیزات در مراکز صحی از موارد مهم تدابیر این وزارت برای مبارزه با ویروس کرونا در مراکز صحی می‌باشند.»

او هم‌چنان گفت که برای حل معضل کمبود اکسیجن ۳۵۰۰ بالون اکسیجن از کشور ایران خریداری شده است، تفاهمی که با کشور ازبکستان صورت گرفته روزانه حدود سه صد بالون اکسیجن را به افغانستان می‌فرستد و نیز و قرار است در ده ولایت کشور دستگاه‌های تولید اکسیجن که تازه خریداری شده است نصب و فعال گردد.

سرپرست وزارت صحت عامه، در ادامه سخنانش در پیوند به تطبیق و واکسین کرونا صحبت نموده تصریح کرد که افغانستان طی یک طرح مشخص از جامعه جهانی واکسین درخواست کرد و موفق به دریافت واکسین شد.

سرپرست وزارت صحت عامه یکبار دیگر هشدار داد که اگر مردم توصیه‌های صحی را رعایت نکنند ما شاهد یک فاجعه انسانی خواهیم بود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۵۲
Background image

بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

چهارشنبه، 20 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست اضطراری با داکتر عبدالکریم توتاخیل معاون انسجام اداره امور ریاست جمهوری، نماینده‌گان وزارت رسیده‌گی به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۹:۲۱
Background image

سرپرست وزارت صحت: شرایط موجود مستلزم رویکرد متفاوت به منظور رسیدگی به واقعات عاجل صحی است

سه‌شنبه، 19 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی که به منظور هماهنگی برای رسيده‌گی به واقعات عاجل برگزار شده بود بر ارایه خدمات صحی و توزیع منابع در ساحات. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۱۷:۱۱
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد

دوشنبه، 18 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با آقای فلیپی ریبیریو رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد "ام اس اف" در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، روی. . .

BACK TO NEWS