نتایج پروگرام ملی کنترل توبرکلوز ارزیابی شد

panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۴:۳۲
نتایج پروگرام ملی کنترل توبرکلوز ارزیابی شد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان نشستی را به خاطر ارزیابی برنامه ملی کنترل توبرکلوز در افغانستان در تالار داکتر سهیلا صدیق، راه اندازی نمود.
هدف این نشست، ارزیابی، دریافت سطح حمایت سیاسی، کافی بودن مالی و کمک‌های تخنیکی و ختم توبرکلوز در کشور بود، که بر مبنای آن وزارت صحت‌عامه می‌تواند ساحاتی را که هنوز تحت پوشش قرار نگرفته است، مشخص نماید و راهبردهای عملی را در این راستا انکشاف دهد
بانو دیوه صمد، معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، کنترل بیماری توبرکلوز را یکی از اولویت‌های وزارت صحت‌عامه دانست و گفت:« پروگرام ملی کنترل توبرکلوز به هم‌کاری مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی اساسی و شفاخانه‌یی قادر گردیده است، تا 450000 بیمار توبرکلوز را تشخیص و 90 فیصد آن‌ها را در 15 سال گذشته تداوی نماید
معین پالیسی و پلان علاوه نمود: ارزیابی دوره‌یی فعالیت‌های پروگرام ملی کنترل توبرکلوز، در روشنایی استراتیژی ملی این پروگرام یکی از میکانیزم‌های است که موفقیت پروگرام را در راستای مدیریت عرضۀ خدمات کنترل توبرکلوز بر ملا ساخته و خلاهای موجود را دریافت و سفارشات تخنیکی را غرض بهبود و بهتر شدن خدمات به وزارت صحت‌عامه ارایۀ می‌نماید
هم‌چنان معین پالیسی و پلان، از همکاری‌های مالی و تخنیکی ادارات ملی و بین‌المللی برای پروگرام ملی کنترل توبرکلوز از جمله: گلوبل فند، جایکا، سازمان صحی جهان، اداره انکشاف بین‌المللی ایالات متحدۀ امریکا، داکتران بدون سرحد و برنامه توسعه سازمان ملل ابراز قدردانی نموده و خواهان همکاری‌های بیشترشان در این راستا گردید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۵:۴۴
Background image

تفاهم‌نامه ایجاد یک باب مرکز ارتوپیدی در ولایت هلمند به امضا رسید

داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، تفاهم‌نامه ایجاد یک باب مرکز ارتوپیدی را با آقای البرتو کایرو مسوول نهاد صلیب سرخ امضا کرد.
بر اساس این تفاهم‌نامه نهاد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۲
Background image

تفاهم‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک "دوستی افغانستان-اندونیزیا" به امضا رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور امروز طی نشستی تفام‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک "دوستی افغانستان-اندونیزیا" را با داکتر عارف الرحمن سفیر کشور اندونیزیا در کابل، امضا کرد.
این. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۴:۱۱
Background image

دیدارمعین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه از شفاخانه ولایتی زابل

داکتر فدامحمد پیکان معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، امروز( پنج‌شنبه 28 سنبله 1398) در راس یک هیئت به ولایت زابل سفر نموده و از شفاخانه ولایتی این ولایت که در انفجار صبح امروز آسیب. . .

BACK TO NEWS