نخستین مرکز تخصصی جراحی سوختگی در کابل به بهره برداری سپرده شد

panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۴:۵۹
نخستین مرکز تخصصی جراحی سوختگی در کابل به بهره برداری سپرده شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان،‌ امروز نخستین مرکز تخصصی جراحی سوختگی را طی مراسمی به بهره برداری سپرد.

این مرکز با ظرفیت ۵۰ بستر به گونه اساسی و معیاری، مجهز با تمام امکانات طبی پیشرفته در ناحیه هفتم شهر کابل ایجاد شده است. هزینه مجموعی این مرکز بالغ بر ۶۳ ملیون افغانی به شمول زیر ساخت‌ها، تجهیزات و آموزش کارمندان می‌گردد.

داکتر فیروزالدین وزیر صحت عامه کشور، ایجاد این مرکز را یک گام مهم در جهت تداوی واقعات سوختگی به گونه تخصصی در کشور عنوان کرده گفت:« در گذشته مریضان واقعات سوختگی به دلیل عدم جای مناسب با دیگر مریضان یکجا تحت تداوی قرار می‌گرفتند؛ اما برای رفع این چالش‌ها و ازدیاد واقعات سوختگی این مرکز را با امکانات محدود مالی که وزارت صحت عامه در اختیار دارد، ایجاد نمودیم تا واقعات سوختگی به گونه بهتر و تخصصی تر تحت تداوی قرار گیرند.»

وزیر صحت عامه در ادامه سخنانش بر کاهش مرگ و میر ناشی از واقعات سوختگی در کشور تاکید نموده گفت: در یک سال گذشته نزدیک به ۳۰ هزار واقعه سوختگی در مراکز صحی کشور به ثبت رسیده است و خوشبتختانه مرگ و میر ناشی از سوختگی نسبت به سال‌های گذشته از ۳۰ درصد به ۱۵درصد کاهش یافته است.نخستین مرکز تخصصی جراحی سوختگی در کابل به بهره برداری سپرده شد

وزیر صحت عامه کشور با ابراز نگرانی از افزایش خودسوزی در کشور می‌گوید که با تاسف در این اواخر واقعات خودسوزی افزایش یافته است که این خود یک چالش بزرگ برای سکتور صحت می باشد.

در همین حال داکتر فاطمه عزیز نماینده ولایت کندز در پارلمان، از تلاش‌های وزیر صحت عامه برای ایجاد این مرکز ابراز تشکری نموده گفت که ایجاد چنین مرکز تخصصی برای تداوی واقعات سوختگی یک نیاز جدی برای مردم به شمار می‌رفت و این یک کار نیک برای بیماران سوختگی می‌باشد

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۷:۱۲
Background image

کمک بلاعوض ۱۴.۷ میلیون دالری اتحادیه جهانی واکسین به وزارت صحت عامه افغانستان

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان، در حاشیه نشست هفتادودومین اجلاس مجمع صحت جهان امروز، با اعضای رهبری اتحادیه جهانی واکسین ملاقات نمود.
وزیر صحت عامه کشور در این نشست در. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۳۲
Background image

مرکز تشخیصیه هیمودیالیز و گدام مواد خشک واکسین افتتاح و به بهره برداری سپرده شد

مرکز تشخیصیه هیمودیالیز شفاخانه حوزوی با هزینه مبلغ ۱۳ میلیون افغانی و گدام مواد خشک واکسین مدیریت عمومی معافیت کتلوی ریاست صحت عامه کندز به هزینه مبلغ 8.5 میلیون افغانی ساخته شده بود.. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۴:۲۶
Background image

از هفته صنعت گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز از هفته صنعت با حضور جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی گرامی داشت به عمل آورد.
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه. . .

BACK TO NEWS