نشستی در پیوند به مصوونیت کارمندان صحی وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۸ - ۱۴:۳۸
نشستی در پیوند به مصوونیت کارمندان صحی وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

وزارت صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان نشستی را در پیوند به مصوونیت کارمندان صحی و چگونگی مبارزه با انتشار ویروس کرونا در کشور و اهتمامات این وزارت در این راستا راه اندازی نمود.
داکتروحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه ضمن قدردانی از کارکردهای های پرسونل صحی در این نشست گفت:« مصوونیت کارمندان صحی در سراسرکشور یکی از مسوولیت های اساسی وزارت صحت‌عامه مخصوصا در این شرایط بحرانی که همه در امر مبارزه با یروس کرونا قرار داریم می‌باشد.»
معین عرضه خدمات صحی در رابطه به لت کوب شش تن از کارمندان صحی شفاخانه افغان جاپان که شب گذشته توسط پایوازان یکی از بیماران مصاب به ویروس کرونا اتفاق افتاده بود اشاره نموده گفت: روز گذشته ما شاهد یکی از ظالمانه ترین و فجیع ترین برخورد های فزیکی در برابر پرسونل صحی خود بودیم که این پرسونل تلاش برای بهبود جان شهروندی داشت که از بیماری آن نزدیک ترین عضوخانواده اش فرار می‌کند.
داکتر مجروح ضمن محکوم نمودن این عمل فجیع گفت: وزارت صحت‌عامه به هیچ عنوان توهین، تحقیر و لت وکوب کارمندان صحی را نمی پذیرد و از ارگان های امنیتی کشور خواستار تامین امنیت این کارمندان در تمام شفاخانه خاصتا مراکز تجرید بیماران ویروس کرونا در کشور گردید.
از سوی هم داکتراقبال امان معاون شورای طبی افغانستان ضمن ابراز تاثر وهمدردی این شورا در مورد اتفاق افتادن حادثه دیروز شفاخانه افغان جاپان گفت: ما در شرایطی قرارداریم که همه شهروندان کشور با پرسونل صحی هم‌کارباشند، موضوع توهین، تحقیر ولت وکوب کارمندان صحی در چنین شرایطی خیلی متاثر کننده بوده و این موضوع برای شورای طبی افغانستان و وزار صحت‌عامه کشور پذیرفتنی نیست و این قضیه از طریق ارگان های مسوول بررسی خواهد شد.
در 24 ساعت گذشته 171 رویداد مثبت ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده است که با این شمار، تعداد واقعات مثبت در کشور به 3563 تن می‌رسد، که از این میان 468 تن شفایاب و 106 تن جان باخته اند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۴:۱۳
Background image

باز ديد از شفاخانه ولايتى و شفاخانه اختصاصى مريضان كرونا (كوويد١٩)

دكتور وحيد مجروح "معين عرضهء خدمات صحى و ارت صحت عامه" امشب ساعت يازده راهى ولايت وردك شد و ضمن خبرگيرى از پرسونل صحى، مخصوصاً آن همكاران ما كه به ويروس كوويد ١٩ مبتلا شده اند، از بخش. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۳ - ۱۶:۴۸
Background image

حملهء تروريستى در شفاخانهء صد بستر دشت برچى

تسهيلات و پرسونل صحى بر اساس تمام معاهدات بين المللى از هرگونه تعرض و تهاجم بايد مصوون و محفوظ باشد.
ولى متاسفانه در افغانستان همواره اين تسهيلات و پرسونل صحى و مريضاني كه با اميد درمان. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۵:۲
Background image

وزير صحت‌عامه كاركردهاي كابل امبولانس را از نزديك بررسي نمود

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور امروز، از بخش کابل امبولانس ديدن نموده و كاركردهاي اين اداره را از نزديك بررسي نمود.
وزير صحت‌عامه كشور، نقش اين اداره را در راستاي رسيده‌گی. . .

BACK TO NEWS