نشست اضطرای وزیر صحت عامه با مسوولان ادارات صحی

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۵:۴۶
نشست اضطرای وزیر صحت عامه با مسوولان ادارات صحی

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک نشست اضطراری با شماری از مسوولان ادارات صحی، برای پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا و رسیده‌گی هرچه بهتر برای بیماران کرونا(کوید-19) دیدار و گفتگو نمود.
وزیر صحت عامه کشور، برای مسوولان ادارات مربوطه در زمینه اختصاص بودجه فوری برای تهیه تجهیزات ضروری در ولایات، تقویت لابراتوارهای مرکزی کابل و ولایات برای بلند بردن ظرفیت آزمایش نمونه (سمپل)های مشکوک ویروس کرونا تا حدود یک هزار در روز، استخدام افراد مسلکی در لابراتواهای ولایات، خریداری دستگاه‌های پی سی آر، تهیه بیشتر دستگاه‌های انفرارید(حرارت سنج)، افزایش تیم‌های صحی سیار برای واقعه یابی در ولایات، افزایش امبولانس، توظیف داکتران خدمتی بخش جراحی در ولایات نیمروز هدایت داد.
هم‌چنان داکتر فیروز تاکید نمود که مسوولان بخش‌های مربوطه از قصر دارلامان که از سوی ریاست جمهوری برای تجرید بیماران کرونا اختصاص داده شده است از نزدیک دیدن نموده و تجهیزات مورد نیاز را در آنجا فراهم نمایند و نیز شفاخانه استقلال را برای بیماران کرونا که نیاز به جراحی دارند و خانم های بادار آماده نمایند.
افزون بر این، وزیر صحت عامه، گفت که این وزارت برای تدابیر بیشتر جهت رسیده‌گی به بیماران کرونا(کوید-19) شفاخانه‌های محمد علی جناح، شیخ زاید و حاجی کمپ را در مرحله نخست اختصاص داده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۴:۱۳
Background image

باز ديد از شفاخانه ولايتى و شفاخانه اختصاصى مريضان كرونا (كوويد١٩)

دكتور وحيد مجروح "معين عرضهء خدمات صحى و ارت صحت عامه" امشب ساعت يازده راهى ولايت وردك شد و ضمن خبرگيرى از پرسونل صحى، مخصوصاً آن همكاران ما كه به ويروس كوويد ١٩ مبتلا شده اند، از بخش. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۳ - ۱۶:۴۸
Background image

حملهء تروريستى در شفاخانهء صد بستر دشت برچى

تسهيلات و پرسونل صحى بر اساس تمام معاهدات بين المللى از هرگونه تعرض و تهاجم بايد مصوون و محفوظ باشد.
ولى متاسفانه در افغانستان همواره اين تسهيلات و پرسونل صحى و مريضاني كه با اميد درمان. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۵:۲
Background image

وزير صحت‌عامه كاركردهاي كابل امبولانس را از نزديك بررسي نمود

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور امروز، از بخش کابل امبولانس ديدن نموده و كاركردهاي اين اداره را از نزديك بررسي نمود.
وزير صحت‌عامه كشور، نقش اين اداره را در راستاي رسيده‌گی. . .

BACK TO NEWS