نشست بین‌السکتوری گروه کاری تغذیه به خاطر هماهنگی بیشتر راه اندازی شد

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۳۲
نشست بین‌السکتوری گروه کاری تغذیه به خاطر هماهنگی بیشتر راه اندازی شد

این نشست تحت رهبری داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، با اشتراک نمایندگان ادارات مختلف در مورد بهبود کیفیت مواد غذایی و هماهنگی بیشتر بین گروه کاری تغذیه در دفتر کارش راه اندازی شد.

در این نشست اشتراک کنندگان روی مواردی چون: نهایی سازی پلان یک ساله گروه کاری تغذیه، تطبیق مقرره غنی سازی مواد غذایی و نهایی سازی طرزالعمل و استراتیژی‌ها، تشریح دیتابیس تغذیه، راه اندازی برنامه‌های آموزشی به شکل الکترونیک، بررسی از مارکیت به خاطر تخلف از جاگزین‌های شیر مادر و ساختن پالیسی‌ها برای کاهش اسید‌های شحمی( TFA ) بحث نموده و تصامیم لازم اتخاذ گردید.

معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه در ادامۀ این نشست گفت: رهبری وزارت صحت‌عامه متعهد است تا به خاطر بهبود کیفیت مواد غذایی و دوا در کشور و هم‌چنان هماهنگی بیشتر با گروه کاری تغذیه همکاری همه جانبه نماید و در این راستا از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۶
Background image

نتایج ارزیابی بانک جهانی در پیوند به پروژه‌های صحی مورد بحث قرار گرفت

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز نتایج ارزیابی بانک جهانی را که از سوی این بانک در پیوند به پروژه های صحتمندی و پاسخدهی به کووید-19 صورت گرفته است مورد بحث قرار دارد.

داکت. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۴۱
Background image

کشور چین مجموعا چهارصد هزار دوز واکسین کرونا به افغانستان کمک می‌کند

آقای وانگ یو سفیر کشور چین، امروز در دیداری با داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه داشت، از کمک دوصدهزار دوز دیگر واکسین کرونا به دولت افغانستان خبر داد.

آقای وانگ در نشست قبلی که. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۷
Background image

نشست کمیته ملی حمایت و تغذیۀ طفل با شیر مادر راه اندازی شد

این نشست به رهبری داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، با اشترک نمایندگان 13 ارگان مختلف که عضویت این کمیته را دارا اند به خاطر حمایت و تقویت از تغذیه اطفال با شیر مادر. . .

BACK TO NEWS