نگرانی وزارت صحت عامه از عدم رعایت اصول قرنطین از سوی مردم

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۱ - ۱۴:۲۶
نگرانی وزارت صحت عامه از عدم رعایت اصول قرنطین از سوی مردم

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز طی یک نشست خبری از افزایش ویروس کرونا در کشور به دلیل عدم رعایت اصول قرنطین از سوی مردم ابراز نگرانی نمود.

داکتر مجروح، می‌گوید که در این روزها، تردد مردم در بازارها بیشتر شده است و مردم در پیوند به شیوع ویروس کرونا بی اعتنايي می‌کنند.

معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، هشدار می‌دهد که اگر مردم به دستورات وزارت صحت عامه مبنی بر جلوگیری از ویروس کرونا توجه نکنند، سرعت شیوع این ویروس در جامعه گسترش می‌باید.

داکتر مجروح در پیوند به شمار واقعات مثبت که در 24 ساعت گذشته به ثبت رسیده است صحبت نموده گفت:" از میان 995 نمونه که در 24 ساعت گذشته در لابراتوارهای کشور تحت آزمایش قرار گرفته است، 361 واقعه مثبت به ثبت رسیده است که با این شمار، تعداد واقعات مثبت به 4402 تن می‌رسد و از این میان 120 تن فوت و 558 تن شفایاب شده اند."

داکتر مجروح، نقش مردم را در امر جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا مهم خوانده و از مردم خواست تا با وزارت صحت عامه همکار باشند و رهنمودهای صحی را جدا رعایت کنند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۴:۱۳
Background image

باز ديد از شفاخانه ولايتى و شفاخانه اختصاصى مريضان كرونا (كوويد١٩)

دكتور وحيد مجروح "معين عرضهء خدمات صحى و ارت صحت عامه" امشب ساعت يازده راهى ولايت وردك شد و ضمن خبرگيرى از پرسونل صحى، مخصوصاً آن همكاران ما كه به ويروس كوويد ١٩ مبتلا شده اند، از بخش. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۳ - ۱۶:۴۸
Background image

حملهء تروريستى در شفاخانهء صد بستر دشت برچى

تسهيلات و پرسونل صحى بر اساس تمام معاهدات بين المللى از هرگونه تعرض و تهاجم بايد مصوون و محفوظ باشد.
ولى متاسفانه در افغانستان همواره اين تسهيلات و پرسونل صحى و مريضاني كه با اميد درمان. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۵:۲
Background image

وزير صحت‌عامه كاركردهاي كابل امبولانس را از نزديك بررسي نمود

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور امروز، از بخش کابل امبولانس ديدن نموده و كاركردهاي اين اداره را از نزديك بررسي نمود.
وزير صحت‌عامه كشور، نقش اين اداره را در راستاي رسيده‌گی. . .

BACK TO NEWS