هفده پروژه صحی در ولایت هرات به بهره برداری سپرده شد

panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۱۹ - ۱۳:۳۱
هفده پروژه صحی در ولایت هرات به بهره برداری سپرده شد

داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، طی یک سفر رسمی به ولایت هرات، هفده پروژه صحی را در این ولایت با حضور عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات افتتاح و به بهرده برداری سپرد.
این پروژه‌ها شامل یازده باب آشیانه صحی، یک باب لابراتوار کنترول کیفیت دوا و محصولات صحی، یک باب لابراتوار تجزیه و تحلیل کیفیت مواد غذایی، سه باب مرکز صحی فرعی و یک باب شفاخانه می‌باشند که در ولسوالی‌های غوریان، کشک رباط سنگی، زنده جان، انجیل، کرخ، گذره و اوبه این ولایت ایجاد شده است.
داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه کشور گشایش این پروژه‌ها را یک گام مهم در جهت بهبود عرضه خدمات صحی و بلند بردن سطح کیفیت دوا و محصولات صحی در این ولایت خوانده، گفت:« هدف از ایجاد این مراکز که امروز به گونه رسمی افتتاح شده اند بلند بردن میزان دسترسی مردم به خدمات صحی در دورترین نقاط کشور می‌باشد
هم‌چنان وزیر صحت عامه کشور تاکید نمود که بلند بردن سطح کیفیت دوا و محصولات صحی از برنامه مهم این وزارت بوده که با ایجاد لابراتوار کنترول کیفیت دوا و محصولات صحی در حوزه غرب کشور ما می‌توانیم به گونه بهتر، دوا و محصولات صحی را که از بیرون به کشور وارد می‌شود کیفیت آن را بررسی کنیم.
از سوی هم، داکتر فیروز ایجاد لابراتوار تجزیه و تحلیل مواد غذایی را در این ولایت مهم عنوان کرده، اضافه نمود: در گذشته به دلیل عدم چنین لابراتوار در این ولایت نمونه‌های مواد غذایی برای بررسی به ولایت کابل فرستاده می‌شد که این کار روزها را دربر می‌گرفت، حتی مواد غذایی در بنادر فاسد می‌شد. اکنون این لابراتوار تجزیه و تحلیل مواد غذایی در این ولایت ایجاد شده است که با ایجاد این لابراتوار دیگر نیاز نیست که مواد غذایی برای بررسی به کابل فرستاده شود و در مدت بسیار کوتاه نمونه‌ غذاهای وارد شده بررسی می‌گردد.
وزیر صحت عامه کشور برعلاوه، از ایجاد یک باب شفاخانه ایمرجنسی به ظرفیت ۳۰۰ بستر در این ولایت خبر داده گفت که اکنون کار روی طرح و دیزان آن جریان دارد.
افزون بر این وزیر صحت عامه کشور، در این سفر با آقای عبدالقیوم رحیمی والی این ولایت دیدار نمود و روی بهبود وضعیت صحی در این ولایت بحث و گفتگو کردند.دیدار داکتر فیروزالدین فیروز با قای عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات
آقای رحیمی از کارکردهای وزیر صحت عامه قدردانی نموده و جایزه بهترین وزیر جهان را به او تبریک گفت.
این در حالی است که سال گذشته نزدیک به ۳۰ پروژه صحی از سوی رهبری وزارت صحت عامه در این ولایت به بهره برداری سپرده شده بود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۷:۱۲
Background image

کمک بلاعوض ۱۴.۷ میلیون دالری اتحادیه جهانی واکسین به وزارت صحت عامه افغانستان

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان، در حاشیه نشست هفتادودومین اجلاس مجمع صحت جهان امروز، با اعضای رهبری اتحادیه جهانی واکسین ملاقات نمود.
وزیر صحت عامه کشور در این نشست در. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۳۲
Background image

مرکز تشخیصیه هیمودیالیز و گدام مواد خشک واکسین افتتاح و به بهره برداری سپرده شد

مرکز تشخیصیه هیمودیالیز شفاخانه حوزوی با هزینه مبلغ ۱۳ میلیون افغانی و گدام مواد خشک واکسین مدیریت عمومی معافیت کتلوی ریاست صحت عامه کندز به هزینه مبلغ 8.5 میلیون افغانی ساخته شده بود.. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۴:۲۶
Background image

از هفته صنعت گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز از هفته صنعت با حضور جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی گرامی داشت به عمل آورد.
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه. . .

BACK TO NEWS