واقعات موج دوم ویروس کرونا رو به کاهش است

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۴:۷
واقعات موج دوم ویروس کرونا رو به کاهش است

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست خبری از کاهش موج دوم ویروس کرونا در کشور خبر داد.

داکتر مجروح، اوج موج دوم ویروس کرونا را تا هفته چهل‌ونهم خوانده گفت که از هفته چهل‌ونهم به این‌سو واقعات موج دوم ویروس کرونا سیر نزولی داشته است.

او هم‌چنان گفت که کاهش موج دوم ویروس کرونا به معنی محو این ویروس در کشور نیست و اگر مردم نکات صحی را رعايت نکنند ممکن موج سوم شیوع کند. وی از مردم خواست تا فاصله اجتماعی، پوشیدن ماسک و شستن دست‌ها که در جلوگیری از ویروس کرونا موثر است جدا رعایت نمایند.

معین عرضه خدمات صحی، از کارکردهای کارمندان صحی که در موج اول و دوم برای تداوی بیماران کرونا تلاش نموده اند به نیکی یاد کرده و خدمات آنان را قابل ستایش خواند.

داکتر مجروح گفت که موج نخست ویروس کرونا یک تجربه بزرگ برای سکتور صحت بود که خوشبختانه با امکانات اندک توانستیم از این بحران با حمایت قوی مقام عالی ریاست جمهوری موفقانه عبور کنیم و نیز با استفاده از تجربه موج نخست ما در موج دوم آسیب پذیری کمی داشتیم.

معین عرضه خدمات صحی، از شیوع نوع دوم جهش یافته ویروس کرونا ابراز نگرانی نموده گفت که نوع دوم جهش یافته ویروس کرونا در کشورهای همسایه شیوع نموده و وزارت صحت عامه تدابیر لازم را در این راستا روی دست گرفته است.

داکتر مجروح بر افزایش لابراتوارهای تشخیص کرونا در ولایات اشاره نموده گفت که ما در تلاش استیم تا لابراتوارهای تشخیص ویروس کرونا را در ولایات افزایش دهیم.

او هم‌چنان بر بهبود عرضه خدمات صحی در شفاخانه‌ها تاکید نموده تصریح کرد که برنامه تحول شفاخانه‌ها در مرحله تطبیق قرار دارد و آوردن تغییرات کلی در خدمات شفاخانه‌ها یکی از خواست‌های مهم مقام عالی ریاست جمهوری می‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۱:۲۱
Background image

دیدگاه های جلالتمآب رییس جمهور کشور در مورد بهبود عرضه خدمات صحی در نشستی با مسوولان صحی شریک ساخته شد

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با رییسان مرکزی، صحت‌عامه ولایات، شرکای صحی، موسسات تطبیق کننده خدمات صحی و نمایندگان سکتور خصوصی روی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۵:۳۷
Background image

دیدار معین پلان و پالیسی وزارت صحت عامه با والی زابل

داکتر بشیر نورمل معین پلان و پالیسی وزارت صحت عامه، امروز با جنرال احمد گل رسولی والی ولایت زابل، نماینده این ولایت در پارلمان و رییس شورای ولایتی دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۳:۰
Background image

چگونگی کارکرد مسوولان صحی مرکز و ولایات در امر مبارزه با ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان و داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در نشستی از راه دور با رییسان صحت‌عامۀ ولایات، نمایندگان موسسات تطبیق کنندۀ خدمات. . .

BACK TO NEWS