وزارت صحت عامه برای وقایه و کنترول ویروس "کرونا" در کشور آماده‌گی کامل دارد

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۴:۵۷
وزارت صحت عامه برای وقایه و کنترول ویروس "کرونا" در کشور آماده‌گی کامل دارد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در یک نشست خبری اعلام کرد که این وزارت به منظور پیش‌گیری و کنترول ویروس "کرونا" در افغانستان تدابیر جدی را روی دست گرفته است.
وزیر صحت عامه کشور ویروس "کرونا" را یک چالش صحی عنوان نموده گفـت:" وزارت صحت عامه برای پیش‌گیری از این ویروس تیم های صحی را در میدان های هوایی کابل، بلخ، کندهار و هرات که در آن پروازهای بین المللی صورت می‌گیرد توظیف نموده و مسافران را مورد سکریننگ(ارزیابی ) قرار می‌دهند. هم‌چنان در مرزهای زمینی کشور نیز تیم های صحی توظیف شده و مسافران را سکریننگ می‌کند."
وزیر صحت عامه کشور، هم‌چنان تاکید نمود که این وزارت برای کنترول این ویروس 100 بستر را در کابل و 200 دیگر را در شفاخانه‌هاي حوزوی ولایات با تمام امکانات مورد نیاز کشور آماده کرده است.
هم‌چنان داکتر فیروز در رابطه به محصلین و خانواده های افغان که در شهر "ووهان" چین زندگی می‌کنند صحبت نموده گفت: وزارت صحت عامه حدود 60 بستر را برای افغان های که قرار است از "ووهان" چین به افغانستان انتقال داده شوند در نظر گرفته است که هنگام وارد شدن آنان در افغانستان، برای احتیاط آنان را به مدت پانزده روز تحت قرنطین قرار می‌دهد.
تیم های صحی"سرویلانس" وزارت صحت عامه، در جریان یک هفته حدود 262 تن را که از چین وارد کشور گریده اند مورد ارزیابی قرار داده که در وجود هیچ یک از آنان علایم ویروس "کرونا" دیده نشده است.
شیوه کاری تیم های صحی که مسافران را مورد ارزیابی قرار می‌دهند طوری است که آنان در صورت دریافت یکی از علایم این ویروس در وجود مسافران، نخست آنان را در جای مخصوص که از سوی تیم های نظارتی در نظر گرفته شده تحت قرنطین قرار می‌دهند و بعدا بیمار را توسط امبولانس به شفاخانه های که برای کنترول این ویروس اختصاص داده شده است انتقال داده می‌شود.
از سوی هم، داکتر داوود الطاف مسوول برنامه های اضطراری سازمان صحی جهان در افغانستان، تدابیر نظارتی این سازمان را در هم‌کاری با وزارت صحت عامه اعلام نموده و تاکید کرد که سازمان صحی جهان متعهد است تا وزارت صحت عامه را در این راستا هم‌کاری کند.
قابل یاد آوری است که این وزارت بر علاوه کارهای نامبرده، برنامه های آگاهی دهی را در این زمینه نیز راه اندازی نموده است.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۲۱:۲
Background image

نشستی به‌خاطر هم‌آهنگی و نظارت از تطبیق برنامه‌های صحی وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

وزارت صحت‌عامه، نشستی را به‌خاطر هماهنگی و نظارت ازتطبیق برنامه‌های صحی، با نمایندگان شرکایی صحی ملی و بین المللی در تالار داکتر سهیلا صدیق راه اندازی نمود.

داکتراحمد جواد عثمانی. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۴۲
Background image

مساعدت یک محموله مواد بهداشتی به دولت افغانستان

کشور کوریای جنوبی یک محموله مواد بهداشتی را که به منظور مبارزه با ویروس کرونا به دولت افغانستان مساعدت نموده بود، امروز طی نشستی به وزارت صحت عامه تسلیم داد .

این محموله شامل کیت‌های. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۱۴
Background image

شفاخانه کووید-19 شیدایی ولایت هرات بنام میر ابراهیم بسیم نام گذاری شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، پس از ولایت های بادغیس و غور، امروز به ولایت هرات رفته و از کارمندان صحی که در خط نخست نبرد با ویروس کرونا قرار داشتند از کاکردهای. . .

BACK TO NEWS