وزارت معارف طرحی را برای بازگشایی مکاتب دولتی و خصوصی به وزارت صحت‌عامه پیشکش نمود

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۲۷ - ۱۷:۲۷
وزارت معارف طرحی را برای بازگشایی مکاتب دولتی و خصوصی به وزارت صحت‌عامه پیشکش نمود

داکتربشیرنورمل، معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، با آقای محمد ابراهیم شینواری، معین وزارت معارف و نمایندگان از معاونیت دوم ریاست جمهوری، مجلس نمایندگان، سازمان صحی جهان، تحصیلات عالی دولتی و خصوصی و ادارات مختلف دیگر در مورد بازگشایی مکاتب دولتی و خصوصی در سطح کشور دیدار و گفتگو نمود.
معین پالیسی و پلان در این نشست گفت: وزارت صحت‌عامه طرح پیشنهاد شده توسط وزارت معارف را مورد بررسی قرارخواهد داد و در صورت مطابقت این طرح با توصیه‌های وزارت صحت‌عامه و سازمان صحی جهان، این وزارت می‌تواند بعد از تأییدی ریاست محترم جمهوری در آینده نزدیک روی بازگشایی مکاتب دولتی و خصوصی اقدام نماید.
این طرح دربرگیرنده مراعات نمودن فاصله های اجتماعی، شستن مکرر دست ها با آب وصابون چند باردر روز، استفاد ه از ماسک، دست ندادن، استفاده ازصنف های بزرگ، کم نمودن ساعت های درسی، محدود سازی مضامین درسی و نکات مهم دیگر می‌باشد.
هم‌چنان در این نشست نمایند گان ادارات مختلف نظریات و پیشنهادات خود را به خاطر بازگشایی مکاتب دولتی و خصوصی مطرح نموده و خواهان بازگشایی این مکاتب در آیندۀ نزدیک از سوی وزارت معارف در سطح کشور گردیدند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۶:۳۸
Background image

شفاخانه صدبستر دشت برچی بازگشایی شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، روند ارایه خدمات صحی را در شفاخانه صدبستر دشت برچی پس از بازسازی طی نشستی امروز افتتاح نمود. این شفاخانه به. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۶
Background image

تلاش وزارت صحت عامه برای رفع کمبود اکسیجن در مراکز صحی

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، امروز در یک نشست خبری اعلام نمود که چالش های کمبود اکسیجن در مراکز صحی با فعال سازی یک شرکت جدید تولید اکسیجن و نظارت جدی از رساندن. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸ - ۱۰:۵۷
Background image

دیدار وزیر صحت‌عامه با استادان برنامه اکمال تخصص

داکتر احمد جوادعثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با استادان برنامه اکمال تخصص طی نشستی دیدار نمود.

در این دیدار نخست استادان اکمال تخصص برنامه‌ها و. . .

BACK TO NEWS