وضعیت صحی ولایت هرات مورد ارزیابی قرار گرفت

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۳ - ۱۳:۲۶
وضعیت صحی ولایت هرات مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، به ولایت هرات سفر نموده و وضعیت صحی این ولایت را از نزدیک بررسی کرد.

معین عرضه خدمات صحی این وزارت، از شفاخانه حوزوی، شفاخانه کووید -۱۹ شهید بسیم، لابراتوار مرکزی، شماری از شفاخانه های خصوصی دیدن نموده و برای رفع چالش های موجود به مسوولان صحی هدایات لازم داد.

داکتر مجروح، از کارکردهای کارمندان صحی در جریان بحران کرونا که برای رسیده‌گی به بیماران کووید-19 تلاش نموده و در این راستا قربانی دادند به نیکی یاد کرده و از آنان تقدیر کرد.

او هم‌چنان با مسوولان موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی در این ولایت دیدن نموده و بر اتخاذ تدابیر جدی در مراکز صحی به منظور جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا در این ولایت تاکید نمود.

معین عرضه خدمات صحی در ادامه سفرش، با والی این ولایت دیدن نموده گفت که این وزارت آمادگی‌های لازم را در امر مبارزه با موج دوم ویروس کرونا با ایجاد لابراتوارهای بیشتر، افزایش ظرفیت لابراتوارها و تهیه دستگاه اکسیجن در شفاخانه های هرات روی دست گرفته است.

افزون بر اين، داكتر مجروح، با رييس پوهنتون و معاون معارف ولايت هرات ديدن نموده و از رعايت توصيه‌ها در مراکز آمو‌زشی اطمینان حاصل کرد.

او از مسوولان مراکز آموزشی خواست که برای تدابیر پیشگیری از موج دوم‌ ویروس کرونا پوشیدن ماسک را در مراکز آموزشی اجباری نمایند.

از سوی هم، رییس پوهنتون هرات از ترویج فرهنگ پوشیدن ماسک در میان دانش آموزان، آگاهی دهی و ضد عفونی صنوف یاد آوری نموده اضافه نمود که یک کمیته مبارزه با کرونا در سطح پوهنتون نیز ایجاد شده است

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS