چگونه‌گی ارایه خدمات صحی در نشست کمیته عالی نظارت مورد بحث قرار گرفت

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۱۲:۲۲
چگونه‌گی ارایه خدمات صحی در نشست کمیته عالی نظارت مورد بحث قرار گرفت

سه‌شنبه، 12 اسد 1400

نشست کمیته عالی نظارت امروز تحت ریاست داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، با حضور شرکای صحی ملی و بین المللی راه اندازی شد.

در این نشست، مسوولان ادارات مربوطه گزارش‌های کاری شان را در رابطه به چگونه‌گی مدیریت مبارزه با ویروس کرونا، روند تطبیق واکسین کرونا، نتایج ارزیابی جناح ثالث از عملکرد ادارات صحی، روند ارایه خدمات صحی اساسی و شفاخانه‌یی و دیگر موارد مهم صحی ارایه نمودند.

سرپرست وزارت صحت عامه، از همکاری شرکای صحی در راستای تقویت ارایه خدمات صحی به خصوص از کمیته صلیب سرخ و نهاد داکتران بدون مرز که در این وضعیت جنگی شفاخانه‌های ولایتی هلمند و کندهار را حمایت می‌کنند قدردانی کرد.

داکتر مجروح، هم‌چنان از کارکردهای تمام کارکنان صحی که در این وضعیت بحرانی در ناامن ترین نقاط کشور در مراکز صحی حضور دارند و برای نجات جان مردم تلاش می‌کنند تشکری کرد.

او هم‌چنان بر هماهنگی مشترک وزارت صحت عامه با شرکای صحی تاکید کرده و از شرکای صحی خواست تا وزارت صحت عامه را در این شرایط حساس که فشار کار با توجه به وضعیت جنگی و پاندمی کرونا بالای مراکز صحی بیشتر شده است همکاری نماید.

داکتر مجروح، بر عملکرد وزارت صحت عامه در راستای کنترل و مبارزه با ویروس کرونا اشاره نموده گفت که مبارزه با موج سوم ویروس کرونا ادامه دارد و مراکز صحی از لحاظ امکانات بیشتر از گذشته تجهیز و ظرفیت کارمندان صحی تقویت گردیده است.

سرپرست وزارت صحت عامه، در ادامه سخنانش خاطرنشان ساخت که روند تطبیق واکسین کرونا در سراسر کشور به گونه جدی ادامه دارد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۰ - ۱۵:۲۰
Background image

داکتران در شفاخانه نور بییشتر از پنجصد عملیات چشم را به صورت رایگان انجام می‌دهند

دوشنبه 10 اسد 1401
یک تیم از داکتران متخصص در بخش چشم که از طریق بنیاد الخدمت کشور پاکستان به افغانستان آمده اند می‌خواهند بیشتر از پنجصد عملیات Retina و Occuloplasty چشم را به طور. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۰:۲۸
Background image

ریاست صحت‌عامه ولایت هلمند از افتتاح دو دستگاه هیمودیالیز (دستگاه تصفیه خون) درشفاخانه بست ولایت هلمند خبر می دهد

این دستگاه ها به همکاری مالی دفترOHPMو موسسه باران به ارزش ۳۰ هزار دالر امریکایی خریداری شده است که توانایی تصفیه خون چهار بیمار را  در روز دارند.

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۰:۲۴
Background image

ریاست صحت‌عامه ولایت هلمند از جمع آوری وهدر نمودن شش تن ادویه تاریخ گذشته و بی کیفیت در این ولایت خبر می‌دهد

مسوولان در این ولایت می‌گویند که این ادویه بی‌کیفت توسط تیم های بررسی آمریت تطبیق از قوانین صحی، صحت محیطی و ادارت مختلف دیگر ولایت هلمند جمع آوری گردیده و در حضور آنان هدر گردید.

BACK TO NEWS