چگونه‌گی مبارزه با بیماری‌های زونوس مورد ارزیابی قرار گرفت

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۶:۲۷
چگونه‌گی مبارزه با بیماری‌های زونوس مورد ارزیابی قرار گرفت

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، چگونه‌گی مبارزه با بیماری‌های زونوس را طی نشستی مورد ارزیابی قرار داد.
داکتر فدا محمد، پیکان معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در این نشست، گفت:« نظر به استراتیژی ملی امراض زونوس در افغانستان، به بیماری‌های کانگو، ریبیز( بیماری سگ دیوانه) ، انفلونزا، انترکس و بروسلوزس، اولویت داده شده است
معین عرضه خدمات صحی علاوه نمود: در سال جاری تعداد بیماران کانگو به 533 تن رسیده که از این میان 58 تن از آنان جان‌های خود را از دست داده است.
هم‌چنان داکتر پیکان در ادامه سخنانش علاوه نمود: واقعات بیماری ریبیز (بیماری سگ دیوانه) در سال جاری به 4070 تن رسیده که از این میان 8 تن از آن‌ها جان‌های خود را از دست داده است.
قابل یاد آوری است که در این نشست، نمایندگان وزارت خانه‌های دولتی، ادارات ملی و بین المللی از 18 ارگان اشتراک نموده و روی وقایه وهماهنگی بیشتر امراض زونوس در کشور بحث و تبادل نظر نموده و تصامیم لازم در مورد اتخاذ گردید.
وزارت صحت‌عامه کشور مصمم است تا بیمارهای زونوس را در کشور کاهش دهد که در این راستا تلاش های زیادی صورت گرفته است.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۶:۳۸
Background image

شفاخانه صدبستر دشت برچی بازگشایی شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، روند ارایه خدمات صحی را در شفاخانه صدبستر دشت برچی پس از بازسازی طی نشستی امروز افتتاح نمود. این شفاخانه به. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۶
Background image

تلاش وزارت صحت عامه برای رفع کمبود اکسیجن در مراکز صحی

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، امروز در یک نشست خبری اعلام نمود که چالش های کمبود اکسیجن در مراکز صحی با فعال سازی یک شرکت جدید تولید اکسیجن و نظارت جدی از رساندن. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸ - ۱۰:۵۷
Background image

دیدار وزیر صحت‌عامه با استادان برنامه اکمال تخصص

داکتر احمد جوادعثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با استادان برنامه اکمال تخصص طی نشستی دیدار نمود.

در این دیدار نخست استادان اکمال تخصص برنامه‌ها و. . .

BACK TO NEWS