چگونه‌گی کارکردهای موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی مورد ارزیابی قرار گرفت

panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۴:۱۳
چگونه‌گی کارکردهای موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی مورد ارزیابی قرار گرفت.

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، کارکردهای موسسات تطبیق کننده خدمات صحی اساسی و شفاخانه یی ۳۱ ولایت کشور را طی نشستی مورد ارزیابی قرار داد.

در این نشست نماینده‌گان موسسات تطبیق کننده گزارشات کاری شان را در زمینه اکمالات ادویه، تجهیز مراکز صحی و پرداخت معاشات کارمندان ارایه نمودند.

وزیر صحت عامه کشور ضمن استماع گزارش کارکردهای موسسات تطبیق کننده از آنان خواست تا در اجراات کاری شان پالیسی ملی معاشات کارمندان را در نظر گیرند و در ارایه خدمات صحی به ویژه اکمال دوا، تجهیز مراکز صحی و پرداخت معاشات کارمندان صحی طبق تفاهم‌نامه اجراات نمایند.

هم‌چنان وزیر صحت عامه کشور به گونه جدی از تمام این نماینده‌گان خواست تا ۳۰ قلم دوای اساسی را در مراکز صحی بستردار شان داشته باشند و در صورت بی اعتنایی در این مورد با آنان برخورد جدی صورت می‌گیرد.

بر علاوه، داکتر فیروز تصریح نمود که برای مدیریت بهتر و جلوگیری از سکتگی در کار، مسوولین موسسات برای نماینده‌گان ولایتی و ساحوی خود صلاحیت مالی و تصمیم گیری دهند.

وزیر صحت عامه، هم‌چنان از تمام نماینده‌گان موسسات تطبیق کننده خواست تا دواهای شان را از شرکت‌های خریداری نمایند که آنان جواز اداره ملی تنظیم امور دوایی را با خود داشته باشند که این کار سبب جلوگیری از دواهای بی کیفیت در مراکز صحی می‌گردد.

افزون بر این، در این نشست داکتر فدا محمد پیکان معین عرضه خدمات صحی و داکتر ماموسی زیور معین مالی و اداری وزارت صحت عامه حضور داشتند و در زمینه نظریات شان را ارایه کردند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۷:۱۲
Background image

کمک بلاعوض ۱۴.۷ میلیون دالری اتحادیه جهانی واکسین به وزارت صحت عامه افغانستان

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان، در حاشیه نشست هفتادودومین اجلاس مجمع صحت جهان امروز، با اعضای رهبری اتحادیه جهانی واکسین ملاقات نمود.
وزیر صحت عامه کشور در این نشست در. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۳۲
Background image

مرکز تشخیصیه هیمودیالیز و گدام مواد خشک واکسین افتتاح و به بهره برداری سپرده شد

مرکز تشخیصیه هیمودیالیز شفاخانه حوزوی با هزینه مبلغ ۱۳ میلیون افغانی و گدام مواد خشک واکسین مدیریت عمومی معافیت کتلوی ریاست صحت عامه کندز به هزینه مبلغ 8.5 میلیون افغانی ساخته شده بود.. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۴:۲۶
Background image

از هفته صنعت گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز از هفته صنعت با حضور جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی گرامی داشت به عمل آورد.
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه. . .

BACK TO NEWS