چگونه‌گی کارکردهای موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی مورد ارزیابی قرار گرفت

panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۴:۱۳
چگونه‌گی کارکردهای موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی مورد ارزیابی قرار گرفت.

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، کارکردهای موسسات تطبیق کننده خدمات صحی اساسی و شفاخانه یی ۳۱ ولایت کشور را طی نشستی مورد ارزیابی قرار داد.

در این نشست نماینده‌گان موسسات تطبیق کننده گزارشات کاری شان را در زمینه اکمالات ادویه، تجهیز مراکز صحی و پرداخت معاشات کارمندان ارایه نمودند.

وزیر صحت عامه کشور ضمن استماع گزارش کارکردهای موسسات تطبیق کننده از آنان خواست تا در اجراات کاری شان پالیسی ملی معاشات کارمندان را در نظر گیرند و در ارایه خدمات صحی به ویژه اکمال دوا، تجهیز مراکز صحی و پرداخت معاشات کارمندان صحی طبق تفاهم‌نامه اجراات نمایند.

هم‌چنان وزیر صحت عامه کشور به گونه جدی از تمام این نماینده‌گان خواست تا ۳۰ قلم دوای اساسی را در مراکز صحی بستردار شان داشته باشند و در صورت بی اعتنایی در این مورد با آنان برخورد جدی صورت می‌گیرد.

بر علاوه، داکتر فیروز تصریح نمود که برای مدیریت بهتر و جلوگیری از سکتگی در کار، مسوولین موسسات برای نماینده‌گان ولایتی و ساحوی خود صلاحیت مالی و تصمیم گیری دهند.

وزیر صحت عامه، هم‌چنان از تمام نماینده‌گان موسسات تطبیق کننده خواست تا دواهای شان را از شرکت‌های خریداری نمایند که آنان جواز اداره ملی تنظیم امور دوایی را با خود داشته باشند که این کار سبب جلوگیری از دواهای بی کیفیت در مراکز صحی می‌گردد.

افزون بر این، در این نشست داکتر فدا محمد پیکان معین عرضه خدمات صحی و داکتر ماموسی زیور معین مالی و اداری وزارت صحت عامه حضور داشتند و در زمینه نظریات شان را ارایه کردند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۵:۵۱
Background image

نشستی جهت مرور فعالیت های اداره یونیسف دربخش صحت، در شش ماه گذشته سال روان میلادی

امروز پنج شنبه (27 سرطان 1398) با اشتراک بانو دیوه صمد معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، راه اندازی شد.
در این نشست معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، روی مدغم شدن پالیسی های بین. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۳:۲۹
Background image

يك باب شفاخانه نسايی ولادی در ولايت هلمند به بهره برداری سپرده شد

تورن جنرال محمد ياسين خان والي ولايت هلمند و داكتر عبدالاحد حازم رييس صحت عامه اين ولايت يك باب شفاخانه نسايي ولادي را امروز يكشنبه(27 اسد 1398) در ولايت هلمند به بهره برداري سپردند
ا. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۱:۳
Background image

ثبت نام برای شمولیت در امتحان انترنس اکمال تخصص سال ۱۳۹۸

به اطلاع عموم دوکتوران که خواهان ثبت نام برای شمولیت درامتحان انترنس اکمال تخصص سال ۱۳۹۸ هستند رسانیده میشود:
1. وزارت صحت عامه ثبت نام برای امتحان انترنس اکمال تخصص را به شکل آنلاین. . .

BACK TO NEWS