چگونگی بهبود عرضۀ خدمات در مراکز صحی به بررسی گرفته شد

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۳:۲۴
چگونگی بهبود عرضۀ خدمات در مراکز صحی به بررسی گرفته شد

داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان و داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه در نشستی از راه دور بهبود ارایۀ خدمات صحی در مراکز صحی را به بررسی گرفتند.

در این نشست نخست مسؤولان صحی چگونگی ارایۀ خدمات صحی به نیازمندان در ولایت‌های نیمروز، نورستان، غزنی، تخار، لوگر، کنر، لغمان و ننگرهار را به رهبری وزارت صحت‌عامه گزارش داده و خواهان رسیدگی به چالش‌های کاری شان در این راستا گردیدند.

علاوه بر آن نمایندگانی از ادارۀ یونیسف، سازمان صحی جهان و مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی کف و هیلت نت، در مورد پیشرفت‌های کاری، عرضۀ خدمات صحی و قراردادهایی که با وزارت صحت‌عامه در امر مبارزه با ویروس کرونا دارند معلومات داده و وعده همکاری بیشتر را در این راستا سپردند.

معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه ضمن استماع به گزارش‌های کاری مسؤولان صحی، روی نظارت بیشتر و تقویت سیستم صحی در کشور تاکید نموده و از آنان خواست تا به خاطر رسیدگی به وضعیت صحی نیازمندان تلاش بیشتر نمایند.

از سوی‌هم سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه از نمایندگان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و شرکای صحی خواست تا مطابق قرار داده‌هایی که با وزارت صحت‌عامه به خاطر بهبود عرضۀ خدمات و مبارزه با ویروس کرونا دارند اجراات به موقع نمایند.

هم‌چنان در ادامۀ این نشست داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، در مورد هدایات رییس جمهور کشور که شامل، تنظیم اوقات کاری در شفاخانه‌های کشور از یک به دو وقت کاری، برنامه تخصص با کیفیت و منحصر به چند شفاخانه در سطح کشور، ادغام یک تعداد از پروژه‌ها در سیستم دولتی، تنظیم ساختار وزارت صحت‌عامه، مستقل سازی ادارۀ تنظیم امور دوایی و انستیتوت ملی صحت‌عامه و هم‌چنان پاسداری از کارمندان صحی خط اول مبارزه با ویروس کرونا می‌باشد با اشتراک کنندگان صحبت نموده و خواهان اقدامات جدی و عملی آنان در این موارد گردید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۱:۲۱
Background image

دیدگاه های جلالتمآب رییس جمهور کشور در مورد بهبود عرضه خدمات صحی در نشستی با مسوولان صحی شریک ساخته شد

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با رییسان مرکزی، صحت‌عامه ولایات، شرکای صحی، موسسات تطبیق کننده خدمات صحی و نمایندگان سکتور خصوصی روی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۵:۳۷
Background image

دیدار معین پلان و پالیسی وزارت صحت عامه با والی زابل

داکتر بشیر نورمل معین پلان و پالیسی وزارت صحت عامه، امروز با جنرال احمد گل رسولی والی ولایت زابل، نماینده این ولایت در پارلمان و رییس شورای ولایتی دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۳:۰
Background image

چگونگی کارکرد مسوولان صحی مرکز و ولایات در امر مبارزه با ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان و داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در نشستی از راه دور با رییسان صحت‌عامۀ ولایات، نمایندگان موسسات تطبیق کنندۀ خدمات. . .

BACK TO NEWS