چگونگی عرضۀ خدمات صحی در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با نمایندگان شرکای صحی ملی و بین‎المللی مورد ارزیابی قرار گرفت

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۳ - ۱۷:۲۶
چگونگی عرضۀ خدمات صحی در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با نمایندگان شرکای صحی ملی و بین‎المللی مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، از طریق ویدیو کنفرانس با نمایندگان بانک جهانی، موسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و رییسان صحت‌عامه ولایات به خاطر بهبود عرضه خدمات صحی در ولایات دیدار و گفت‌گو نمود.

در این نشست داکتر عثمانی، در مورد تجهیز مراکز صحی و آمادگی‏‎های بیشتر ولایات در صورت شیوع موج دوم ویروس کرونا، توزیع ادویه و لوازم طبی از استاک‎های ولایات به مراکز صحی و هم‌چنان بایو متریک کارمندانی که در پروژه‎های انکشافی و موسسات کار می‌کنند با اشتراک کنندگان صحبت نموده و در این راستا خواهان اقدامات جدی و عملی مسؤولان مربوطه گردید.

هم‌چنان سرپرست وزیر وزارت صحت‌عامه، هدایت داد، تا از این به بعد مسوولان موسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی اجناس و ضروریات طبی را از استاک مرکزی وزارت صحت‌عامه تسلیم شده و به تمام مراکز صحی ولایات انتقال دهند تا از ضیاع وقت، مصارف گزاف و ضایع شدن منابع جلوگیری شده و به نیازمندان رسیدگی لازم صورت گیرد.

علاوه بر آن داکتر عثمانی، روی ایجاد لابراتوارهای بیشتر برای تشخیص بیماران ویروس کرونا در ولایات، ارسال ماشین‎های پی سی آر به ده ولایت، ارسال کیت‎های تشخیصیه و نیازمندی‎های لابراتواری از طریق موسسات تطبیق کننده خدمات صحی، راه اندازی برنامه‎های آموزشی کارمندان صحی و استفاده پرسونل صحی از ماسک صحبت نموده و به مسؤولان هدایات لازم داد.

از سوی‌ هم سرپرست وزیر وزارت صحت‌عامه، از مسؤولان صحی ولایات خواست تا مطابق پلان و رهنمود موج دوم شیوع ویروس کرونا که تهیه گردیده است تمام آمادگی‎های لازم را روی دست گرفته و در صورت نیاز مطابق آن عمل نمایند.

هم‌چنان اشتراک کنندگان این نشست که از بانک جهانی، موسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و رییسان صحت‌عامه ولایات بودند نظریات و پیشنهادات خود را در موارد فوق ارایه نموده و وعده همکاری بیشتر را با سرپرست وزیر صحت‌عامه سپردند.

قابل تذکر است که قرار داد دو موسسه تطبیق کنندۀ عرضۀ خدمات صحی ( A HEAD در ولایت تخار و SDO در ولایت زابل) به خاطر تکمیل نکردن خدمات شان مطابق معیارات تعیین شده نیز فسخ گردید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS