چگونگی پلان تطبیق واکسین کرونا در پیوند به هدایات اخیر ریاست جمهوری در نشستی به بررسی گرفته شد

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۷:۳۸
چگونگی پلان تطبیق واکسین کرونا در پیوند به هدایات اخیر ریاست جمهوری در نشستی به بررسی گرفته شد

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت‌عامه، چگونگی پلان تطبیق واکسین کرونا را به مردم و اعضای رسانه‌های کشور در یک نشست خبری به معرفی گرفت.

هدف از این کنفرانس شریک نمودن پلان تطبیق 500 هزار دوز واکسین کرونا که از طرف کشور هند به دولت و مردم افغانستان کمک شده است می باشد و این پلان نظر به فیصله شورای امنیت ملی کشور و هدایت جلالتمآب رییس جمهور کشور تطبیق خواهد شد.

سرپرست وزارت صحت‌عامه افزود: بر اساس این پلان قرار است تطبیق واکسین کرونا در قدم اول به تمام پرسونل صحی و فرزندان صدیق وجان برکف نیروهای امنیتی کشور تطبیق گردد.

داکتر مجروح اضافه نمود که تطبیق این پلان در قدم های بعدی برای اعضا و کارمندان رسانه‌های کشور که مستقیما در امر مبارزه با ویروس کرونا مواجه اند صورت خواهد گرفت.

سرپرست وزارت صحت‌عامه علاوه نمود که رهبری دولت افغانستان و وزارت صحت‌عامه در تلاش است تا برای تمام هموطنان ما در کشور زمینه تطبیق واکسین کرونا را فراهم نماید که در این راستا برای 20 فیصد در کتگوری اول 16 ملیون دوز واکسین کرونا به همکاری مالی اتحاد جهانی واکسین تهیه و برای 20 فیصد دیگر در کتگوری دوم نیز تحت پروسس می باشد.

علاوه بر آن در کتگوری سوم که مجموع هر سه مرحله 60 فیصد نفوس کشور را تحت پوشش این واکسین قرار می دهد به 325 ملیون دالر ضرورت بود که از این میان بیشتر پول آن تهیه و تدارک گردیده و تنها به 76 ملیون دالر دیگر نیاز است که تلاش‌ها در این راستا جریان دارد.

هم‌چنان در ادامۀ این نشست داکتر مجروح از ایجاد یک کمیته تخنیکی در تفاهم با ریاست جمهوری و مرکز رسانه ها به خاطر نظارت از تهیه و تطبیق واکسین کرونا، سیستم نگهداری این واکسین در کشور، آموزش کارمندان در این مورد به اشتراک کنندگان معلومات بیشتر ارایه داد.

قابل ذکر است که مرحله تطبیق واکسین کرونا به هموطنان ما تا زمان تاییدی اداره سازمان صحی جهان متوقف بوده که بعد از تاییدی این اداره مرحله تطبیق آن در کشور آغاز خواهد شد.

رهبری وزارت صحت‌عامه در تلاش است تا تطبیق این واکسین طبق تقسیم اوقات از قبل تعیین شده به طور یکسان به همه هموطنان ما صورت گیرد و در صورت تخلف در این پروسه با مسوولان برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۶
Background image

نتایج ارزیابی بانک جهانی در پیوند به پروژه‌های صحی مورد بحث قرار گرفت

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز نتایج ارزیابی بانک جهانی را که از سوی این بانک در پیوند به پروژه های صحتمندی و پاسخدهی به کووید-19 صورت گرفته است مورد بحث قرار دارد.

داکت. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۴۱
Background image

کشور چین مجموعا چهارصد هزار دوز واکسین کرونا به افغانستان کمک می‌کند

آقای وانگ یو سفیر کشور چین، امروز در دیداری با داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه داشت، از کمک دوصدهزار دوز دیگر واکسین کرونا به دولت افغانستان خبر داد.

آقای وانگ در نشست قبلی که. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۷
Background image

نشست کمیته ملی حمایت و تغذیۀ طفل با شیر مادر راه اندازی شد

این نشست به رهبری داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، با اشترک نمایندگان 13 ارگان مختلف که عضویت این کمیته را دارا اند به خاطر حمایت و تقویت از تغذیه اطفال با شیر مادر. . .

BACK TO NEWS