کارکردها و چالش‌های صحی ولایت کندهار مورد ارزیابی قرار گرفت

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۲:۵۷
کارکردها و چالش‌های صحی ولایت کندهار مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در نشستی کاکردها و چالش‌های صحی ولایت کندهار را مورد ارزیابی قرار داد. رهبری وزارت صحت عامه چندی پیش یک هیئت را به هدف بررسی کاکردها و چالش‌های صحی به ولایت کندهار فرستاده بود.

این هیئت، گزارش بررسی شان را که در بخش‌های چگونه‌گی ارایه خدمات صحی در ولایت کندهار به ویژه خدمات واکسین، عرضه خدمات صحی اساسی و شفاخانه‌یی، چگونه‌گی مدیریت خدمات صحی از سوی ریاست صحت عامه و موسسات تطبیق کننده، دسترسی مردم به خدمات صحی، چالش‌ها و دست‌آوردهای موجود و هزینه مصارف صحی در این ولایت انجام داده بودند ارایه نمودند.

داکتر احمد جواد عثمانی، ضمن ارزیابی کاکردهای صحی این ولایت، به مسوولان ادارات مربوطه هدایت داد تا در یک نشست مشترک با مسوولان سازمان صحی جهان و اداره برنامه های انکشافی ملل متحد برنامه چگونه‌گی بهبود بخشیدن وضعیت صحی ولایت کندهار را با آنان شریک نمایند و روی تصمیم بگیرند.

هم‌چنان سرپرست وزارت صحت عامه، در رابطه به تجهیزاتی که از مرکز به ولایات فرستاده می‌شود اشاره نموده گفت که پس از این وسایلی که از مرکز به ولایات فرستاده می‌شود، براي اينكه وسایل به زودترين فرصت در دسترس شفاخانه‌ها گیرد مستفیم در دسترس موسسات تطبیق کننده خدمات صحی قرار می‌گیرد نه صحت عامه ولایات.

در این نشست، اشتراک کننده‌گان روی چگونه‌گی رفع چالش صحی ولایت کندهار بحث نموده و پیشنهادت و نظریات شان را پیرامون رفع چالش‌های موجود در این ولایت نيز ارایه نمودند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS