کمپاین واکسین پولیو به هدف معافیت دهی 8.5 میلیون طفل در افغانستان آغاز گردید

Panah_moph
دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۲:۵۶
کمپاین واکسین پولیو به هدف معافیت دهی 8.5 میلیون طفل در افغانستان آغاز گردید

کمپاین فرعی معافیت دهی (SNIDs) به منظور محو پولیو امروز راه اندازی گردید. این کمپاین پنج روزه به هدف واکسین نمودن 8.5 میلیون طفل زیر سن پنج سال در 324 ولسوالی کشور تطبیق می‌گردد.
این کمپاین در اکثر ساحاتی راه اندازی می‌گردد که به شمار محدود اطفال در اوایل امسال رسیدگی شده است.
داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان گفت: "ما از وقفه طولانی در کمپاین واکسین پولیو که در بخش های از کشور به وجود آمد نگران هستیم. از این بابت اطفال زیادی در معرض خطر ویروس پولیو قرار گرفته اند . بناءً

این بسیار زیاد مهم است که ما اطفال باز مانده را در مقابل این واکسین وقایه نمائیم."
وزیر صحت عامه کشور، از تمام خانواده ها خواست، هنگامی‌که واکسیناتوران به درب منازل شان می آیند و منازل شان را دق الباب می‌کند، لطف نموده اطفال تانرا به خاطر واکسین کردن حاضر نمایند تا در مقابل این مرض وقایه و محافظت شوند. در مناطق که کمپاین های ساحوی را در مراکز صحی محلی به راه انداخته ایم، از تمام پدران و مادران می خواهیم که اطفال شان را به این مراکز بیاورند و در مقابل این مرض آنان را واکسین نمایند.
این کمپاین واکسین پولیو از تاریخ 22 الی 26 ماه میزان سال روان ادامه خواهد داشت.
پولیو یا مرض فلج اطفال قابل تداوی نبوده و اطفال را در تمام زندگی فلج می سازد. تنها راه که میتوان اطفال در مقابل پولیو وقایه و محافظت کرد، همانا واکسین نمودن تمام اطفال با دو قطره واکسین پولیو در هر دور کمپاین الی سن پنج سالگی می‌باشد. اطفال با هر دوز اضافی واکسین، بیشتر در مقابل این مرض وقایه می‌گردند. واکسین های متواتر کمک میکند که یک معافیت قوی را برای طفل و تمام جامعه ایجاد کند.
واکسین پولیو مصئون و موثر است و کدام عوارض جانبی منفی ندارد. این واکسین از سوی علمای مشهور دینی به سطح ملی و بین المللی مورد تائید قرار گرفته است. واکسین نمودن تمام اطفال زیر سن پنج سال به شمول اطفال مریض و نوزاد در سرتاسر کشور به خاطر متوقف نمودن ویروس پولیو بسیار مهم است.
از آغاز سال 2019 تا اکنون در کشور 16 طفل که از جمله 15 تن آنها در حوزه جنوب ( 8 تن در ارزگان، 5 تن در هلمند و 2 تن در قندهار) و یک تن آنها در ولایت کنر حوزه شرق توسط ویروس پولیو فلج گردیده اند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۴:۱۳
Background image

باز ديد از شفاخانه ولايتى و شفاخانه اختصاصى مريضان كرونا (كوويد١٩)

دكتور وحيد مجروح "معين عرضهء خدمات صحى و ارت صحت عامه" امشب ساعت يازده راهى ولايت وردك شد و ضمن خبرگيرى از پرسونل صحى، مخصوصاً آن همكاران ما كه به ويروس كوويد ١٩ مبتلا شده اند، از بخش. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۳ - ۱۶:۴۸
Background image

حملهء تروريستى در شفاخانهء صد بستر دشت برچى

تسهيلات و پرسونل صحى بر اساس تمام معاهدات بين المللى از هرگونه تعرض و تهاجم بايد مصوون و محفوظ باشد.
ولى متاسفانه در افغانستان همواره اين تسهيلات و پرسونل صحى و مريضاني كه با اميد درمان. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۵:۲
Background image

وزير صحت‌عامه كاركردهاي كابل امبولانس را از نزديك بررسي نمود

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور امروز، از بخش کابل امبولانس ديدن نموده و كاركردهاي اين اداره را از نزديك بررسي نمود.
وزير صحت‌عامه كشور، نقش اين اداره را در راستاي رسيده‌گی. . .

BACK TO NEWS