یک محموله مواد بهداشتی بانک انکشاف آسیایی به وزارت صحت‌عامه تسلیم داده شد

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۱۳:۲۴
یک محموله مواد بهداشتی بانک انکشاف آسیایی به وزارت صحت‌عامه تسلیم داده شد

یک محموله ای از مواد بهداشتی در امر مبارزه با ویروس کرونا که از سوی بانک انکشاف آسیایی ( ADB ) به دولت افغانستان مساعدت شده است امروز به وزارت صحت‌عامه کشور تسلیم داده شد.

این محموله شامل، کیت های محافظتی، ماسک، عینک های محافظتی، فیس شیلد و چندین قلم دیگر از مواد بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا می‌باشد که ارزش مجموعی آن ۹۱۳۰۰۰ دالر می‌شود.

داکترمحمد عظیم زمریال رییس روابط بین الملل وزارت صحت عامه در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود، گفت:« من به نمایندگی از دولت افغانستان و سکتورصحت از کمک‌های بانک انکشاف آسیایی اظهارامتنان و قدردانی می‌نمایم و امید وارم که این کمک‌ها در امر مبارزه با ویروس کرونا و ارایۀ خدمات صحی به سکتور صحت افغانستان ادامه یابد.»

داکترزمریال علاوه نمود، نقش این مواد بهداشتی در محافظت و وقایه کارمندان صحی و هم‌چنان تداوی بیماران مبتلا به ویروس کرونا موثر خواهد بود.

قابل تذکر است که این اولین کمک بانک انکشاف آسیایی در امر مبارزه با ویروس کرونا به دولت افغانستان نبوده بلکه این بانک کمک های بیشتری را به دولت و مردم افغانستان ارسال نموده است.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS