300 معتاد مواد مخدر پس از سپری نمودن دوره تداوی از شفاخانه هزار بستر ابن سینا مرخص گردیدند

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۱۵:۴۴
300 معتاد مواد مخدر پس از سپری نمودن دوره تداوی از شفاخانه هزار بستر ابن سینا مرخص گردیدند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز 300 معتاد مواد مخدر را که دوره تداوی و مراقبت را تکمیل نموده و صحت یاب شده بودند، طی نشستی از شفاخانه هزار بستر ابن سینا مرخص نمود.

این 300 تن از ولایت ننگرهار برای تداوی به شفاخانه هزار بستر تداوی معتادین ابن سینا منتقل گردیده بودند.

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، تداوی این معتادان مواد مخدر را یک موفقیت بزرگ در راستای کاهش افراد معتاد در کشور عنوان نموده گفت: برای رسیده‌گی و تداوی معتادان ولایت ننگرهار، ما تصمیم گرفتیم که شماری از معتادان این ولایت را در کابل انتقال داده و تحت مراقبت قرار دهیم که خوشبختانه آنان پس از تکمیل نمودن دوره تداوی امروز صحت یاب شده و به آغوش خانواده های شان برمی‌گردند.

سرپرست وزارت صحت عامه، بر افزایش روند تداوی معتادان در کشور تاکید نموده اشاره کرد که قرار است این وزارت برنامه کاهش تقاضای مواد مخدر را پس از بازنگری، شامل برنامه های اساسی این وزارت نماید.

نامزد وزیر صحت عامه در ادامه سخنانش، گفت که در حال حاضر حدود 2 اعشاریه 5 ملیون تن در کشور از مواد مخدر استفاده می‌کنند که از این میان نزدیک به نیم ملیون معتاد به مواد مخدر اند.

او هم‌چنان از افزایش مراکز تداوی معتادان مواد مخدر در کابل خبر داده تصریح کرد که قرار است در همکاری با شهرداری کابل چندین مراکز تداوی معتادان مواد مخدر در شهر کابل ایجاد گردد.

در عین حال، بانو انیسه عمرانی، نماینده مردم ولایت ننگرهار در پارلمان، از تلاش های رهبری وزارت صحت عامه مبنی بر تداوی این شمار معتادان تشکری نموده و از زحمات داکترانی که برای تداوی این معتادان تلاش نموده بودند قدردانی کرد.

از سوی هم آقای محمد کبیر ابراهیم خیل رییس بخش مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، استفاده از مواد مخدر را یک چالش جدی در کشور دانسته تاکید نمود که این وزارت در امر کشف و گرفتاری قاچاقبران و عرضه کننده گان مواد مخدر از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهند کرد.

قابل یادآوری است که در ادامه کمپاین جمع آوری معتادان مواد مخدر در شهر کابل، قرار است به تعداد 400 تن دیگر نیز از سوی این وزارت جمع آوری و تحت تداوی قرار گیرند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۵
Background image

بخش سیستم ثبت الکترونیکی طبی در شفاخانه افغان-جاپان افتتاح شد

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز سیستم ثبت الکترونیکی طبی را در شفاخانه افغان-جاپان افتتاح نمود.

قرار است با افتتاح این سیستم، تمام مشخصات مریض از هنگام ورود. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۴۸
Background image

نشستی به خاطر بررسی کیفیت خدمات صحی و هماهنگی بیشتر با مسؤولان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و شرکای صحی راه اندازی شد

داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در نشستی با مسؤولان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و شرکای صحی به خاطر هماهنگی بیشتر و بهبود کیفیت خدمات صحی بحث و تبادل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۳
Background image

دیدار سرپرست معینیت مالی و اداری با شماری از استادان و متخصصان طبی

داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با شماری از استادان و متخصصان شفاخانه‌های کابل دیدن نمود.

در این نشست، استادان و متخصصان شفاخانه‌های کابل. . .

BACK TO NEWS