قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری به معرفی گرفته شد

Panah_moph
Wed, Oct 23 2019 3:38 PM
قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری به معرفی گرفته شد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، قانون حمایت از اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری را در نشستی در تالار داکتر سهیلا صدیق برای رییسان و کارمندان این وزارت به معرفی گرفت.

این قانون دارای پنج فصل و سی‌و‌سه ماده می‌باشد که اهداف آن عبارتند از: تأمین مصونیت و حمایت اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری، تشویق اشخاص به اطلاع دهی جرایم فساد اداری، فراهم آوری تسهیلات برای مشارکت مردم در این زمینه، فراهم نمودن زمینه برای کشف، تحقیق و محاکمه مرتکبین جرایم فساد اداری و جلوگیری از ارتکاب جرایم فساد اداری می‌باشد.

داکتر ماموسی زیور، معین مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در این نشست گفت:« وزارت صحت‌عامه در راستای مبارزه با فساد اداری کارهای قابل ملاحظه‌ای را انجام داده است که از این میان می توان از بررسی کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری (MEC) یاد آوری نمود که 90 فیصد به درخواست‌های آن رسیدگی صورت گرفته و این وزارت در جمع وزارت خانه‌های برتر مبارزه با فساد اداری قرار داده است

از سوی سوی هم، در این نشست داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت عامه روی موضوع طرح شده نیز بحث و تبادل نظر نمود و اشتراک کنندگان نظریات خود را در مورد ارایه نمودند.

ساده سازی سیستم تدارکات، برگزاری امتحانات سکتور خصوصی و دولتی، ایجاد حاضری الکترونیکی، ایجاد ثبت سوانح کارمندان به شکل الکترونیک، ایجاد شورای نرس‌ها و قابله‌ها، ساده سازی پروسۀ اخذ جواز به سکتور خصوصی و ایجاد یک سلسله قوانین و پالیسی‌ها از جمله کارکردهای مهم این وزارت در رابطه به مبارزه با فساد اداری می باشد.

Latest news

Wed, Feb 12 2020 3:24 PM
Background image

MoPH held an emergency meeting with international health partners to fight against the spread and control of COVID-19

Today MoPH conduct an emergency meeting regarding the prevention, spread and control of COVID-19 in Afghanistan and called on international partners for cooperation.

Minister of Public. . .

Tue, May 28 2019 12:50 PM
Background image

The Minister of Public Health of Afghanistan becomes a member of GAVI Alliance Board of Directors

As a member he will be representing the Developing Countries Constituency on the GAVI Alliance Board. Congratulations to all.

It is a great honor for Afghanistan.

Sat, Dec 29 2018 4:01 PM
Background image

20th polio Case Reported in Afghanistan marking highest number of cases since 2015

Kabul, 28 November 2018– Another new polio case has been reported from Shaheed-e-Hassas district of Urozgan province, a 3-year-old boy is now permanently paralyzed by the poliovirus.. . .

BACK TO NEWS