ده واقعه جدید مثبت به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسید

Panah_moph
Sun, Mar 22 2020 4:27 PM
ده واقعه جدید مثبت به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور طی یک نشست خبري از افزایش واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور خبر داد.
وزیر صحت‌عامه افزایش واقعات مثبت مبتلا به ویروس کرونا را در کشور نگران کننده خوانده گفت :« طوريكه که می دانید شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشور های جهان رو به گسترش است که با تاسف در کشور ما نیز طی 24 ساعت گذشته، تعداد واقعات مثبت و مشکوک اين ويروس افزایش یافته است
داکتر فیروز در ادامه سخنانش علاوه نمود: طي ٢٤ گذشته ١٠ واقعه مثبت اين ويروس ( 3 واقعه در هرات، 2 واقعه در زابل، 2 واقعه در کابل، 1 واقعه در غزنی، 1 واقعه در بلخ و 1 واقعه در قندهار به ثبت رسیده است که در بین آنان دو دیپلومات کشور های خارجي مقیم افغانستان نیز شامل می‌باشند.
بر علاوه، وزیر صحت‌عامه کشور بر ا‌فزایش میزان تشخیص نمونه‌های مشکوک به ویروس کرونا و فراهم سازی زمینه تشخیص این ويروس در لابراتوارهای ولایت‌های هرات، بلخ، قندهار و ننگرهار تاکید ورزید.
از سوی هم، وزیر صحت‌عامه به منظور جلوگیری از شيوع ویروس کرونا در کشور از مخالفين دولت خواست تا در امر مبارزه با اين ويروس با كارمندان صحي در ولايات هم‌کار باشند و وزارت صحت‌عامه را در جهت واقعه يابي اين ويروس همكاري نمايند.
هم‌چنان داکتر فیروز به منظور مبارزه و جلوگیری از گسترش این ویروس در کشور خواهان هم‌کاری تمام نهادهاي دولتي، خصوصي و مردم گردید و از آنان خواست تا از تجمعات رسمی و غیر رسمی به ویژه در فضای بسته جدا خودداری نمایند.
وی هم‌چنان از افرادی که سن شان بالاتر از 65 سال بوده و دارای امراض متممه می‌باشند می‌خواهد که تا حد امکان در خانه های شان بمانند.
داکتر فیروز از مردم خواست به رهنمود های بهداشتی برای پیش‌گیری از این ویروس که بسیار ساده است توجه نمایند تا جان خود و دیگران را از گزند این ویروس نجات دهند.
برای مهار این ویروس تا اکنون هیچ واکسینی ساخته نشده است. تنها راه پیش‌گیری از این ویروس رعایت نمودن موارد وقایوی است. شستن دست‌ها چندبار در روز، استفاده از ماسک در مکانهای مزدحم، خودداری از دست دادن، روبوسی، بغل کشی، خودداري از اشتراك در جاهاي مزدحم و تجمعات و بلند بردن مقاومت بدن با استفاده از ویتامین سی از جمله راه های موثر در پیش‌گیری از این ویروس می‌باشند.

Latest news

Wed, Feb 12 2020 3:24 PM
Background image

MoPH held an emergency meeting with international health partners to fight against the spread and control of COVID-19

Today MoPH conduct an emergency meeting regarding the prevention, spread and control of COVID-19 in Afghanistan and called on international partners for cooperation.

Minister of Public. . .

Tue, May 28 2019 12:50 PM
Background image

The Minister of Public Health of Afghanistan becomes a member of GAVI Alliance Board of Directors

As a member he will be representing the Developing Countries Constituency on the GAVI Alliance Board. Congratulations to all.

It is a great honor for Afghanistan.

Sat, Dec 29 2018 4:01 PM
Background image

20th polio Case Reported in Afghanistan marking highest number of cases since 2015

Kabul, 28 November 2018– Another new polio case has been reported from Shaheed-e-Hassas district of Urozgan province, a 3-year-old boy is now permanently paralyzed by the poliovirus.. . .

BACK TO NEWS