تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

Panah_moph
Sat, Aug 22 2020 8:10 AM
تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، در يك نشست مشترك همراه با مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف، احمد ولی آرین رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و لطیف محمود رییس مرکز رسانه‌های حکومت امروز از طریق ویدیو کنفرانس با آقای سید وحید قتالی والی هرات و داکتر عبدالحکیم تمنا رییس صحت عامه این ولایت روی چگونه‌گی پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات گفتگو نمود.

داکتر عثمانی از افزایش شمار واقعات مثبت ناشی از ویروس کرونا در این ولایت ابراز نگرانی نموده گفت که نتیجه واقعات آزمایش شده روزهای اخیر در این ولایت نشان می‌دهد که این ویروس در این ولایت سیر صعودی داشته است.

سرپرست وزارت صحت عامه، از آمادگی‌های این وزارت منبی بر تجهیز بیشتر مراکز صحی در این ولایت خبر داده و از مقام این ولایت خواست تا برنامه‌های آگاهی دهی را در این ولایت بیشتر تقویت نمایند تا سطح آگاهی مردم در راستای پیش‌گیری از این ویروس و رعایت رهنمودهای صحی بلند برده شود.

او هم‌چنان تاکید نمود مرض تب کانگو در روزهای عید قربان نیز یک تهدید صحی است و مردم باید هنگام ذبح حیوانات توصیه های صحی را رعایت نمایند.

هم‌چنان آقای سید وحید قتالی والی هرات، از توجه رهبری وزارت صحت عامه برای کنترل وضعیت صحی در این ولایت تشکر نموده گفت که ما آمادگی کامل داریم تا برنامه‌های آگاهی دهی را برای جلوگیری از ویروس کرونا در هماهنگی با ریاست صحت عامه ولایت هرات از طریق رسانه‌ها، مساجد و جامعه مدنی راه اندازی نماییم.

از سوی هم، مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف مبارزه با ویروس کرونا از مسوولیت های مهم این وزارت عنوان نموده گفت که ما از ابتدای شیوع این ویروس دوشادوش وزارت صحت عامه در امر اطلاع رسانی از طریق خطبه‌ها در مساجد همکاری نمودیم و اکنون نیز ما اماده استیم تا سکتور صحت را در این راستا همکاری نماییم.

در عين حال، آقاي ولي آرين رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اطلاع رسانی و آگاهی دهی به موقع برای مردم تاکید نموده و از همکاری های همه جانبه کمیته دولتی ارتباطات عامه با ادارات ذیربط و ولایت هرات در عرصه اطلاع رسانی اطمینان داد.

Latest news

Wed, Feb 12 2020 3:24 PM
Background image

MoPH held an emergency meeting with international health partners to fight against the spread and control of COVID-19

Today MoPH conduct an emergency meeting regarding the prevention, spread and control of COVID-19 in Afghanistan and called on international partners for cooperation.

Minister of Public. . .

Tue, May 28 2019 12:50 PM
Background image

The Minister of Public Health of Afghanistan becomes a member of GAVI Alliance Board of Directors

As a member he will be representing the Developing Countries Constituency on the GAVI Alliance Board. Congratulations to all.

It is a great honor for Afghanistan.

Sat, Dec 29 2018 4:01 PM
Background image

20th polio Case Reported in Afghanistan marking highest number of cases since 2015

Kabul, 28 November 2018– Another new polio case has been reported from Shaheed-e-Hassas district of Urozgan province, a 3-year-old boy is now permanently paralyzed by the poliovirus.. . .

BACK TO NEWS