از روز جهانی فارمسست گرامی‌داشت به عمل آمد

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۵:۲۳
از روز جهانی فارمسست گرامی‌داشت به عمل آمد

وزارت صحت عامه کشور، از روز جهانی فارمسست به منظور قدردانی از کارکردهای فارمسستان کشور تحت شعار "تحول در صحت جهانی" گرامی داشت به عمل آورد.

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، این روز را به تمام فارمسستان کشور تبریک گفته و از کارکردهای آنان قدردانی کرد.

داکتر عثمانی، نقش فارمسستان را در راستای ارایه خدمات صحی مهم دانسته گفت که برای ارتقای ظرفیت فارمسستان، در تلاش استیم تا زمینه برنامه اکمال تخصص را برای این رشته فراهم نماییم.

سرپرست وزارت صحت عامه، اضافه نمود: با توجه به اهمیت این رشته و به پاس خدمات فارمسستان روز جهانی فارمسست در تقویم سکتور صحت درج خواهند شد.

نامزد وزیر صحت عامه تاکید نمود که کمبود دوا و عدم در نظرداشت توازن در نرخ دوا از جمله چالش‌های مهم در دواخانه‌ها می‌باشد که تلاش‌ها برای رفع این چالش‌ها جریان دارد.

او هم‌چنان گفت:" سالانه حدود 400 تا 500 ملیون دالر برای تهیه دوا به بیرون از کشور به مصرف می‌رسد که این خود یک ضربه به اقتصاد کشور است و ما در تلاش استیم تا زمینه تولید دوا را در داخل کشور فراهم نماییم."

از سوی هم، داکتر عبدالکریم طوطاخیل نماینده اداره امور ریاست جمهوری، روز جهانی فارمسی را به تمام فارمسستان کشور تبریک گفته اظهار نمود که این رشته یک رابطه زنجیره یی با تمام رشته های طبی دارد و باید رشته فارمسی مورد حمایت بیشتر قرار گیرد.

در حین حال، داکتر محمد ژکفر رییس اتحادیه سراسری فارمسستان افغانستان، رشته فارمسی را یکی از شغل‌های مهم در سکتور صحت و مدیریت امراض خوانده و از رهبری وزارت صحت عامه خواست تا این رشته را در تمام عرصه‌ها به خصوص ارتقای ظرفیت فارمسستان حمایت نماید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS