از روز جهانی مصونیت بیماران گرامی داشت به عمل آورد

panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۵:۵۹
از روزجهانی مصونیت بیماران گرامی داشت به عمل آورد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان نشستی را به خاطر تجلیل از روز جهانی مصونیت بیماران در تالار شفاخانه صحت طفل اندرا گاندی راه اندازی نمود.
هدف تجلیل از این روز مصونیت بیماران، جلوگیری از خطاهای طبی و رسیده گی هرچه بهتر برای آنان در مراکز صحی می‌باشد.
داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، در این نشست گفت:" مصونیت بیماران و کاهش خطاهای طبی یکی از اولویت‌های کاری وزارت صحت‌عامه بوده، که ما امروز شاهد تغییرات مثبت درمراکز صحی می‌باشیم."
معین عرضۀ خدمات صحی افزود: خطاهای طبی در تمام کشورها رخ می‌دهد، در کشورهای پیشرفته بیشتر از ده درصد بیماران در جریان مراجعه به شفاخانه‌ها و عرضۀ خدمات صحی به خطاهای طبی روبه رو می‌شوند، که از این میان 50 الی 80 درصد این واقعات قابل تداوی است.
او هم‌چنان گفت:" افغانستان از سال 2015 به این سو شامل برنامه مصونیت بیماران و کاهش خطاهای طبی گردیده که این روند مرحله به مرحله در شفاخانه‌های دولتی و خصوصی تطبیق می‌گردد که خوش‌بختانه امروز به سطح ملی برنامه‌ای در راین راستا وجود دارد."
درهمین حال داکتر ریچارد پیپرکارن نماینده سازمان صحی جهان گفت:" سازمان صحی جهان از سال 2015 به این سو وزارت صحت‌عامه را در بخش مصونیت بیماران و کاهش خطاهای طبی در شفاخانه ها هم‌کاری مالی و تخنیکی نموده و این سازمان متعهد به ادامه هم‌کاری هایش با وزارت صحت عامه در این راستا می‌باشد".

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۳:۵۵
Background image

اشتراک وزیر صحت عامه کشور در شصت ششمين نشست حوزه مديترانه‌ای سازمان صحى جهان

این نشست با اشتراک وزرای صحت 22 کشور حوزه مدیترانه، نهادهای بین المللی و سازمان‌های مدنی از 14 تا 17 اکتوبر سال جاری در شهر تهران جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

هدف این نشست بحث و. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۲:۵۶
Background image

کمپاین واکسین پولیو به هدف معافیت دهی 8.5 میلیون طفل در افغانستان آغاز گردید

کمپاین فرعی معافیت دهی (SNIDs) به منظور محو پولیو امروز راه اندازی گردید. این کمپاین پنج روزه به هدف واکسین نمودن 8.5 میلیون طفل زیر سن پنج سال در 324 ولسوالی کشور تطبیق می‌گردد.
این. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۶:۲۷
Background image

چگونه‌گی مبارزه با بیماری‌های زونوس مورد ارزیابی قرار گرفت

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، چگونه‌گی مبارزه با بیماری‌های زونوس را طی نشستی مورد ارزیابی قرار داد.
داکتر فدا محمد، پیکان معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در این نشست، گفت:. . .

BACK TO NEWS