از روز جهانی مصونیت بیماران گرامی داشت به عمل آورد

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۵:۵۹
از روزجهانی مصونیت بیماران گرامی داشت به عمل آورد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان نشستی را به خاطر تجلیل از روز جهانی مصونیت بیماران در تالار شفاخانه صحت طفل اندرا گاندی راه اندازی نمود.
هدف تجلیل از این روز مصونیت بیماران، جلوگیری از خطاهای طبی و رسیده گی هرچه بهتر برای آنان در مراکز صحی می‌باشد.
داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، در این نشست گفت:" مصونیت بیماران و کاهش خطاهای طبی یکی از اولویت‌های کاری وزارت صحت‌عامه بوده، که ما امروز شاهد تغییرات مثبت درمراکز صحی می‌باشیم."
معین عرضۀ خدمات صحی افزود: خطاهای طبی در تمام کشورها رخ می‌دهد، در کشورهای پیشرفته بیشتر از ده درصد بیماران در جریان مراجعه به شفاخانه‌ها و عرضۀ خدمات صحی به خطاهای طبی روبه رو می‌شوند، که از این میان 50 الی 80 درصد این واقعات قابل تداوی است.
او هم‌چنان گفت:" افغانستان از سال 2015 به این سو شامل برنامه مصونیت بیماران و کاهش خطاهای طبی گردیده که این روند مرحله به مرحله در شفاخانه‌های دولتی و خصوصی تطبیق می‌گردد که خوش‌بختانه امروز به سطح ملی برنامه‌ای در راین راستا وجود دارد."
درهمین حال داکتر ریچارد پیپرکارن نماینده سازمان صحی جهان گفت:" سازمان صحی جهان از سال 2015 به این سو وزارت صحت‌عامه را در بخش مصونیت بیماران و کاهش خطاهای طبی در شفاخانه ها هم‌کاری مالی و تخنیکی نموده و این سازمان متعهد به ادامه هم‌کاری هایش با وزارت صحت عامه در این راستا می‌باشد".

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۴:۱۳
Background image

باز ديد از شفاخانه ولايتى و شفاخانه اختصاصى مريضان كرونا (كوويد١٩)

دكتور وحيد مجروح "معين عرضهء خدمات صحى و ارت صحت عامه" امشب ساعت يازده راهى ولايت وردك شد و ضمن خبرگيرى از پرسونل صحى، مخصوصاً آن همكاران ما كه به ويروس كوويد ١٩ مبتلا شده اند، از بخش. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۳ - ۱۶:۴۸
Background image

حملهء تروريستى در شفاخانهء صد بستر دشت برچى

تسهيلات و پرسونل صحى بر اساس تمام معاهدات بين المللى از هرگونه تعرض و تهاجم بايد مصوون و محفوظ باشد.
ولى متاسفانه در افغانستان همواره اين تسهيلات و پرسونل صحى و مريضاني كه با اميد درمان. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۵:۲
Background image

وزير صحت‌عامه كاركردهاي كابل امبولانس را از نزديك بررسي نمود

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور امروز، از بخش کابل امبولانس ديدن نموده و كاركردهاي اين اداره را از نزديك بررسي نمود.
وزير صحت‌عامه كشور، نقش اين اداره را در راستاي رسيده‌گی. . .

BACK TO NEWS