افغانستان در مرحله شیوع موج دوم ویروس کرونا قرار گرفته است

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۵:۳۷
افغانستان در مرحله شیوع موج دوم ویروس کرونا قرار گرفته است

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک نشست خبری از شیوع موج دوم ویروس کرونا در افغانستان خبر داده.

سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که با توجه به واقعاتی که در لابراتوارهای کشور آزمایش شده است نشان می‌دهد که شمار واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور رو به افزایش است.

داکتر عثمانی، از تدابیر وزارت صحت عامه برای جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا در کشور اطمینان داده تاکید نمود: پلانی که برای جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا در همکاری با نهادهای ذیربط تدوین شده است اکنون در 34 ولایت کشور در مرحله تطبیق قرار دارد.

او هم‌چنان گفت که کمیته های اضطرار دوباره فعال شده است و برای مبارزه با موج دوم ویروس کرونا تلاش می‌ورزند.

داکتر عثمانی، گفت که بر اساس فیصله کابینه دولت جمهوری اسلامی افغانستان، برای جلوگیری از گسترش موج دوم این ویروس ، قرار است هوتل های عروسی که از عوامل مهم گسترش ویروس در کشور به شمار می‌رود تا ختم ماه قوس بسته شوند.

نامزد وزیر صحت عامه، از تمام شهروندان کشور خواست که برای وقایه در برابر این ویروس، توصیه های صحی را به خصوص استفاده از ماسک، شستن مکرر دست‌ها و خودداری از اشتراک در جاهای مزدحم را رعایت نمایند.

سرپرست وزارت صحت عامه شیوع ویروس کرونا را در کشورهای همسایه نگران کننده خوانده و از شهروندان کشور خواست تا از سفرهای غیر ضروری به کشورهای ایران و پاکستان خودداری نمایند.

هم‌چنان داکتر عثمانی اضافه نمود که بالا بودن مقاومت بدن در برابر ویروس کرونا نقش مهم دارد و استفاده از ویتامین دی و ویتامین سی مقاومت بدن را افزایش می‌ دهند.

قابل تذکر است که پول معاشات کارمندان صحی ولایت های نورستان، تخار و فاریاب به حساب بانکی موسسات تطبیق کننده خدمات صحی در این ولایات انتقال داده شده است، که در آینده نزدیک موسسات تطبیق کننده معاشات کارمندان صحی را خواهند پرداخت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۴:۲
Background image

۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان رسید

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در مراسمی که به مناسبت رسیدن ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان برگزار شده بود، گفت که واکسین هدیه حیات است و از کشور چین بخاطر کمک هایش ابراز. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۰:۵۵
Background image

سرپرست وزارت صحت عامه طي يك فراخوان ملي خواهان همکاری و حمايت مردم از سكتور صحت گرديد

جمعه ٢١ جوزا ١٤٠٠

داكتر وحيد مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در يك فراخوان ملي خواهان همكاري و حمايت مردم از سكتور صحت در راستای مبارزه با ویروس کرونا گرديد.

سرپرست وزارت صحت عامه،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۶:۵
Background image

تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت صحت عامه و جمعیت هلال احمر افغانی به امضا رسید

چهارشنبه، 19 جوزا 1400

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز ضمن ارایه معلومات در رابطه به وضعیت صحی کشور، تفاهم‌نامه همکاری را با داکتر نیلاب مبارزسرپرست جمعیت هلال احمر. . .

BACK TO NEWS