تفاهم‌نامه هم‌کاری‌های همه جانبه با شورای طبی به امضا رسید

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۵:۲
تفاهم‌نامه هم‌کاری‌های همه جانبه با شورای طبی به امضا رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، تقاهم‌نامه هم‌کاری های همه جانبه را با داکتر نسرین اوریاخیل رییس شورا طبی امضا کرد.
وزیر صحت عامه کشور از هم‌کاری های شورای طبی با وزارت صحت عامه در پیوند به بهبود نظام صحی قدردانی نموده و گفت که بر اساس این تفاهم‌نامه شورای طبی و وزارت صحت عامه هم‌کاری همه جانبه را در بهبود نظام صحی انجام می‌دهند.
داکتر نسرین اوریاخیل رییس شورای طبی کشور، این شورا را یکی از اجزای مهم وزارت صحت عامه عنوان کرده و نقش آنرا در بهبود نظام صحی کشور مهم دانست.
هم‌چنان وزیر صحت عامه کشور در ادامه این نشست با شماری از کادرهای طبی کشور دیدار و گفتگو نمود.
در این نشست روی دفاع از حقوق داکتران، بررسی چالش‌ها، پیشنهادات و درنظرداشت راه‌های حل برای بهبود کاری کادرهای طبی و داکتران بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
وزیر صحت عامه کشور گفت:" کارکردها و تلاش‌های ‌داکترانی که برای تداوی بیماران در مراکز صحی زحمت می‌کشند قابل قدر است و دفاع از حقوق آنان مسوولیت ما است. درنظر داشت اساسات و اصول کاری در هنگام کار از سوی داکتران یک امر مهم است و داکتران باید برای جلوگیری از خطاهای طبی در هنگام کار اساسات و اصول کاری را درنظر بگیرند."
وزیر صحت عامه کشور هم‌چنان تاکید نمود که بهبود نظام صحی به یک‌بارگی ناممکن است و معیاری سازی نظام صحی به وقت نیاز دارد و ما در تلاش بهبود این نظام استیم.
از سوی هم، شماری از کادرهای طبی نظریات و پیشهادات شانرا مبنی بر بهبود نظام صحی ارایه نمودند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۶/۱ - ۸:۱۰
Background image

تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، در يك نشست مشترك همراه با مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف، احمد ولی آرین رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۷:۳۴
Background image

کارکردهای رییسان شفاخانه‌های کابل مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، کارکرد های رییسان شفاخانه‌های کابل را طی نشستی از طریق ویدیو کنفرانس مورد ارزیابی قرار داد.

داکترعثمانی در این نشست نخست در. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۵:۲۴
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترول و فرماندهی کووید-19 ولایت بلخ

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه در ادامه سفر اش به ولایت بلخ، از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترل و فرماندهی کووید-19 این ولایت دیدن نمود.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS