دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد

Panah_moph
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۱۷:۱۱
دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد

دوشنبه، 18 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با آقای فلیپی ریبیریو رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد "ام اس اف" در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، روی چگونه‌گی عرضه خدمات نهاد داکتران بدون سرحد در کشور و همکاری های مشترک وزارت صحت عامه با این نهاد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سرپرست وزارت صحت عامه، از خدمات نهاد داکتران بدون سرحد و تمام داکترانی که همین اکنون در ولایت‌های که جنگ جریان دارد مصروف خدمت اند تشکر نموده و بر تقویت همکاری این نهاد در افغانستان تاکید کرد.

داکتر مجروح، هم‌چنان گفت که در کنار رسیده‌گی به واقعات تروما، فعالیت‌های روزمره در مراکز صحی ولایت‌های جنگی باید تقویت گردد تا به افراد نیازمند در این بخش نیز رسیده‌گی صورت گیرد.

آقای فلیپی ریبیریو، بر همکاری این نهاد با وزارت صحت عامه تاکید کرده گفت که قرار است یک واحد 25 بستری را برای واقعات تروما در ولایت کندهار ایجاد نماییم و نیز به ولایت‌های کندز، هلمند و دیگر ولایات که این نهاد در آن خدمات عرضه می‌کند مقدار دوا و تجهیزات کمک صورت گیرد.

آقای فلیپی نیز تعهد کرد که خدمات ایمرجنسی، اطفال و کرونا را در ولایت هرات ادامه می‌دهند.

او هم‌چنان از همکاری وزارت صحت عامه با این نهاد تشکری کرده و تلاش‌های سکتور صحت را در امر ارایه خدمات صحی قابل ستایش خواند.

نهاد داکتران بدون سرحد در ولایت‌های خوست، هرات، کندهار، هلمند و کندز فعالیت دارد و در کنار وزارت صحت عامه برای مردم خدمات صحی ارایه می‌کند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۷/۱۰ - ۱۷:۱۸
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

شنبه، 10 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با نماینده برنامه توسعه‌ای سازمان ملل (یو ان دی پی) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، راجع به ادامه پروژه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۸ - ۲۱:۲۲
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده سازمان بین المللی حفاظت از کودکان

پنج‌شنبه، 8 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با نماینده سازمان بین المللی حفاظت از کودکان(سیو د چلدرن) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود..

در این دیدار،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۵۲
Background image

بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

چهارشنبه، 20 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست اضطراری با داکتر عبدالکریم توتاخیل معاون انسجام اداره امور ریاست جمهوری، نماینده‌گان وزارت رسیده‌گی به. . .

BACK TO NEWS