دیدار سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه با سفیر پاکستان

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۵:۴۹
دیدار سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه با سفیر پاکستان

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، با آقای منصور احمد خان سفیر پاکستان مقیم افغانستان در مورد بهبود و ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه‌های نایب امین الله خان لوگری، علی جناح و نشتر ننگرهار بحث و تبادل نظر نمود.

در این نشست سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، از سفیر کشور پاکستان خواست، تا کشورش سکتور صحت افغانستان را در بخش تسریع روند انتقال تجهیزات طبی به شفاخانه‌های نایب امین الله خان لوگری، علی جناح و شفاخانۀ نشتر ننگرهار و هم‌چنان آموزش کادرهای طبی که افغانستان به آن ضرورت دارد کمک و همکاری همه جانبه نماید.

از سوی‌هم آقای منصور احمد خان سفیر کشور پاکستان در افغانستان، از ادامۀ کمک‎های کشورش به وزارت صحت‌عامه افغانستان خبر داده و تأکید نمود که کشورش آماده است، تا در بخش ارسال تجهیزات طبی،آموزش کادرهای مسلکی طبی و هم‌چنان ارسال یک مقدار مواد محافظتی در امر مبارزه با ویروس کرونا در آینده نزدیک دولت افغانستان را هم‌کاری نماید.

هم‌چنان داکتر عثمانی از کمک و همکاری‎های کشور پاکستان به سکتور صحت افغانستان ابراز امتنان نموده و خواهان ادامه همکاری‌ها بیشتر در بخش صحت میان دو کشور گردید.

قابل تذکر است که شفاخانۀ نایب امین الله خان لوگری، علی جناح و شفاخانۀ نشتر ننگرهار به کمک و همکاری مالی کشور پاکستان ایجاد شده است، که خدمات فوق تخصصی را در بخش‌های جراحی اعصاب، ارتوپیدی، یورولوژی، پیوند گرده و خدمات دیگر به نیازمندان عرضه می‌نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS